Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes PROJEKTA MOTION NORISE
PROJEKTA MOTION NORISE Drukāt
Otrdiena, 09 novembris 2021 16:02

MOTION projekts ir daļa no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas, tā mērķis ir izstrādāt zinātniski pamatotu treniņu metodiku, lai drošā veidā uzlabotu futbolistu, īpaši jaunāko, fizisko stāvokli. Projektu vada Baltijas Futbola skola kopā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pētniekiem, Šauļu Futbola federāciju, futbola klubu “Elva” un futbola klubu “Dynamo Kyiv”, veicinot starpnozaru sadarbību starp institūcijām.

Jūlijā un augustā trīs Baltijas valstu pilsētās – Liepājā, Šauļos un Elvā – notika trīs atsevišķi pasākumi MOTION projektu ietvaros. Organizējām un piedalījāmies praktiskos semināros, veicām testus sportistiem, lai novērtētu jauno sportistu sniegumu futbolā un veiktu pašreizējās situācijas novērtēšanu projektu partneru klubos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šo testu laikā tika apkopoti dati par stāju, pēdas stāvokli un kustību, lai salīdzinātu ar paraugu, kas tika veidots testējot futbolistus no futbola kluba "DynamoKyiv" un apkopojot iegūtos datus.

Iegūtie dati no katras valsts futbola spēlētājiem tika salīdzināti ar paraugu, lai noteiktu novirzi. Izmantojot dažādas statistikas metodes un modeļus, dati tika tālāk pārbaudīti, lai noteiktu saiknes un cēloņsakarības starp dažādiem parametriem ar mērķi labāk izprast, kā noteiktas fiziskās īpašības varētu ietekmēt futbolista sniegumu.

Visi projekta partneri oktobrī tikās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Veselības aprūpes sportā izpētes centrā Rīgā, lai pārrunātu atziņas un secinājumus, kas saistīti ar fizisko rādītāju un sniegumu futbolā. Tika izstrādāta vingrinājumu kopa, treniņu plāns un metodoloģija, kas varētu palīdzēt novērst šīs novirzes no paraugmodeļa un pozitīvi ietekmēt spēlētāju sniegumu futbolā.

Nākamā projekta posma uzdevums ir īstenot šo treniņu plānu partneru klubos visā Baltijā ar mērķi uzlabot tādas fiziskās īpašības ātrums, eksplozivitāte, lokanība un spēks.

Sagatavoja:
Dzintars Kazaks
Baltijas Futbola skola

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv