Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PAR DROŠĪBAS PASĀKUMIEM COVID 19 INFEKCIJAS IEROBEŽOŠANAI LSPA, sākot ar š.g.11.OKTOBRI
PAR DROŠĪBAS PASĀKUMIEM COVID 19 INFEKCIJAS IEROBEŽOŠANAI LSPA, sākot ar š.g.11.OKTOBRI Drukāt
Pirmdiena, 11 oktobris 2021 20:00

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinets (MK) izdeva divus būtiskus normatīvos aktus, kas nosaka reglamentāciju Covid-19 infekcijas kontekstā.
Tie ir: 
a) MK noteikumi Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas nosaka vispārējo turpmāko reglamentāciju, un 
b)   MK rīkojums Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas nosaka, ka valstī uz trīs mēnešiem ir izsludināta ārkārtējā situācija un tās laikā dažādās jomās, sektoros un iestādēs, arī augstskolās, tiek noteikti vēl pastiprinātāki (salīdzinājumā ar MK noteikumiem Nr.662) ierobežojošie pasākumi.

Pie šādiem apstākļiem arī LSPA ar 11.10.2021. ir izdoti divi jauni iekšējās reglamentācijas dokumenti:

a)    “Kārtība Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā”, kas nosaka vispārīgāku, bet obligāti saistošu regulējumu, kas attiecas uz LSPA darbiniekiem, studējošiem un apmeklētājiem un ietver pasākumu kopumu, t.sk. informēšanu, distancēšanos, higiēnu un personas veselības stāvokļa uzraudzību;

b)    Rektora rīkojums “Par aktualizētas epidemioloģiskās drošības reglamentācijas noteikšanu”, kas nosaka stingrākus ierobežojumus tieši valstī noteiktās ārkārtējās situācijas apatākļos.

Lūdzam visus studējošos un darbiniekus iepazīties ar abiem LSPA normatīvajiem aktiem.

Pielikumā - abu LSPA dokumentu aktuālās versijas:

1) LSPA rīkojums Nr.100 no 11.10.2021.

Par aktualizētas epideminoloģiskās drošības reglamentācijas noteikšanu”.

2) LSPA “Kārtība Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai LSPA”.

Rīkojums Nr.100 un Kārtība ir spēkā no 2021.gada 11.oktobra.

Atbilstoši jaunajai reglamentācijai no 2021.gada 11.oktobra LSPA savu studiju procesu un darbību kopumā, tajā skaitā dienesta viesnīcas darbību, īsteno šādi:

a) studiju process:

= praktiskās nodarbības notiek klātienē epidemioloģiski drošā vidē (tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem);

= lekcijas un citas nodarbības, kas nav praktiskās nodarbības – notiek attālināti;

b) pārējā darbība (darba process, pakalpojumu sniegšana, apmeklētāji) – notiek klātienē epidemioloģiski drošā vidē (tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem) vai, ja tiešais vadītājs saskaņojis - attālināti. 

Jāpiezīmē, ka epidemioloģiski droša vide, ievērojot MK noteikumu Nr.662 2.23.punktu, nozīmē, ka klātienē LSPA telpās atrasties drīkst tikai pilnībā vakcinētas vai pārslimojušas personas, kas šo faktu apliecina LSPA ar sadarbspējīgu sertifikātu.

No 2021.gada 11.oktobra studējošie, akadēmiskais, administratīvais un tehniskais personāls un pakalpojumu sniedzēji, tātad – jebkurš personāla pārstāvis, augstskolā klātienē var ierasties tikai ar sadarbspējīgiem vakcinācijas un/vai pārslimošanas sertifikātiem.

Ierodoties LSPA ēkās, darbiniekiem, reflektantiem, studējošajiem, pakalpojumu sniedzējiem un apmeklētājiem ir pienākums uzrādīt LSPA norīkotajām personām sadarbspējīgo sertifikātu un personu apliecinošo dokumentu. Sadarbspējīga sertifikāta pārbaudi LSPA veic  tīmekļvietnē www.Covid19sertifikats.lv vai lietotnē Covid19Verify, izmantojot sertifikāta QR kodu.

Papildus minētajam - daži citi no būtiskākajiem jauninājumiem:

a)    jebkurās telpās, ja tajās atrodas vairāk nekā viena persona, visi klātesošie lieto sejas maskas. Vienīgais izņēmums – praktiskās nodarbības, kurās notiek fiziskie treniņi;

b)    darbs pēc iespējas jāorganizē un jāīsteno attālināti, bet tā, lai netiek traucēta kvalitāte;

c)     saskaņā ar MK rīkojuma Nr.720 5.3.punktu ir noteikts, ka “valsts un pašvaldību institūciju (tai skaitā kapitālsabiedrību) darbinieki un amatpersonas no 2021.gada 15.novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts”.

Rosinām būt saprotošiem arī pret LSPA objektīvajām iespējām šādas MK noteiktās reglamentācijas apstākļos un kopīgās lietas labā pieņemt racionālus lēmumus – vienatnē šos pandēmijas apstākļus neesam radījuši un vienatnē tos arī nepieveiksim. Tikai kolektīvi.

LSPA atbildīgā persona par epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu ir LSPA Studiju departamenta vadītājs Ivars Kravalis vai ar rektora rīkojumu iecelta persona viņa prombūtnes laikā. Studējošiem par ierobežojumu ierasties klātienē nekavējoties jāinformē Studiju departamenta vadītājs, kurš veic studējošo uzraudzību. Šī noteikuma pārkāpums, kā rezultātā var tikt apdraudēta citu personu veselība, var tikt uzskatīts par būtisku noteiktās studiju kārtības un studiju līguma pārkāpumu.

Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar Studiju departamenta vadītāju I.Kravali,
rakstot uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  vai zvanot uz tālruni: 67799522.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv