Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PROFESORA JĀŅA LANKAS GRĀMATAS "SITIENU UN METIENU BIOMEHĀNIKA" PREZENTĀCIJA 12.OKTOBRĪ
PROFESORA JĀŅA LANKAS GRĀMATAS "SITIENU UN METIENU BIOMEHĀNIKA" PREZENTĀCIJA 12.OKTOBRĪ Drukāt
Trešdiena, 06 oktobris 2021 19:19

Otrdien, 12.oktobrī plkst.11.30 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notiks Dr.habil.paed., profesora JĀŅA LANKAS sarakstītās grāmatas Sitienu un metienu biomehānika atvēršana.

Atsaucoties uz grāmatas autora profesora Jāņa Lankas vārdiem, grāmata ir plašai mērķauditorijai: sporta skolotājiem, lai palīdzētu labāk izprast daudzveidīgo kustību pamatus; sporta treneriem, lai kļūtu vēl labāki savā darbā; sportistiem, lai iegūtu informāciju, kas sekmēs dziļāku izpratni par sporta tehniku; studentiem, lai kalpotu kā papildus izziņas avots sporta treniņu teorijā. Savukārt, sporta sacensību skatītājiem grāmata palīdzēs būt kritiskākiem un objektīvākiem pret sportu.

Prof. Jānis Lanka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā strādā kopš 1976.gada un vairāk nekā 45 gadus akadēmiskā personāla statusā izglītojis topošos sporta speciālistus vieglatlētikas disciplīnu teorijā un metodikā, bet jau vairākus gadu desmitus ir pētījis, analizējis, apkopojis informāciju un strādājis sporta biomehānikas zinātnes jomā, par ko savas zināšanas nodevis gan studentiem, gan profesionālās pilnveides semināru klausītājiem.

Jānis Lanka ir Starptautiskās klases sporta meistars vieglatlētikā, 1962.-1972.g. daudzkārtējs Latvijas čempions un rekordists desmitcīņā, XVIII Olimpisko spēļu dalībnieks 1968.gadā Mehiko (14.vieta desmitcīņā).

Grāmatā Sitienu un metienu  biomehānika 270 lpp. apjomā, kas sastāv no četrām nodaļām, sniegta vispusīga informācija par sporta biomehāniku, metienu un sitienu biomehāniku, sitienu mehāniku, sporta rīku lidošanas mehāniku un aerodinamikas pamatiem. Ikviens interesents grāmatā atradīs lietoto terminu skaidrojošo vārdnīcu, kas palīdzēs precīzāk izprast grāmatā aprakstīto vispārējo un speciālo biomehānikas informāciju.

Prof. J.Lankas grāmata Sitienu un metienu biomehānika izdota saskaņā ar noslēgto sadarbības līgumu (15.05.2018.) starp LSPA un SIA “Jumava” par sadarbību sportam veltītu grāmatu radīšanā un izdošanā.

Informāciju sagatavoja
rektora palīdze M.Rimbeniece

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv