Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SATVERSMES SAPULCE IEVĒL JAUNU LSPA SENĀTA SASTĀVU
SATVERSMES SAPULCE IEVĒL JAUNU LSPA SENĀTA SASTĀVU Drukāt
Ceturtdiena, 30 septembris 2021 20:00

Š.g. 30.septembrī Akadēmijas konferenču zālē, ievērojot noteiktos pulcēšanās un epidemioloģiskās drošības nosacījumus, notika Satversmes sapulce, kuras galvenais darba kārtības jautājums bija LSPA Senāta jaunā sastāva ievēlēšana. Satversmes sapulcē saskaņā ar noteiktajām pārstāvniecības kvotām piedalījās akadēmiskā personāla, darbinieku un studējošo pārstāvji.

Saskaņā ar grozījumiem Augstskolu likumā:  lietišķo zinātņu augstskolas senātā ir jābūt ne vairāk kā 25 locekļiem, no kuriem ne mazāk kā 75 procenti locekļu ir augstskolas akadēmiskā personāla pārstāvji un ne mazāk kā 20 procenti locekļu ir studējošo pārstāvji, kurus ievēlē augstskolas studējošo pašpārvalde; rektors ir senāta loceklis saskaņā ar ieņemamo amatu.

Senāta locekļu – senatoru amata pretendentu izvirzīšana notika saskaņā ar apstiprināto LSPA Senāta 2021.gada vēlēšanu kārtību. Satversmes sapulcē aizklātā balsošanā tika ievēlēti senatori akadēmiskā personāla grupā.

Studējošo pašpārvaldes pārstāvis Krišjānis Āķītis studējošo vārdā izvirzīja studējošo pārstāvi Adriju Andersoni darbam LSPA Akadēmiskās šķīrējtiesa sastāvā, kā arī ziņoja par studējošo ievēlētajiem jaunā Senāta locekļiem.

Satversmes sapulce apstiprināja jauno Senāta sastāvu uz turpmākajiem 3 gadiem un tajā strādās 19 akadēmiskā personāla pārstāvji, 5 studējošie un rektors prof. Juris Grants.

Jaunievēlētais Senāta sastāvs pulcēsies uz savu un pirmo sēdi š.g. 4. novembrī, bet 7.oktobrī uz senāta sēdi pulcēsies iepriekšējā sastāva senāta locekļi. Akadēmiskās šķīrējtiesas dalībnieki ir jau gatavi darbam.

Vēlam jaunajiem senatoriem Senātā uzsākt un turpināt darbu, kas vērsts uz mūsu Akadēmijas turpmāko attīstību.

Lai LSPA vārds ir pazīstams un nozīmīgs arī turpmākos 100 gadus!

Informāciju sagatavoja
rektora palīdze M.Rimbeniece

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv