Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SVIN DARBĪBAS SIMTGADI
LSPA SVIN DARBĪBAS SIMTGADI Drukāt
Trešdiena, 08 septembris 2021 13:08

 

Par godu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei š.g.6.septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī norisinājās svinīgā Senāta sēde. Svinīgais pasākums iesākās ar Latvijas valsts prezidenta Egila Levita apsveikumu LSPA bijušajiem un esošajiem mācībspēkiem, darbiniekiem un studentiem, kuru klātesošajiem nolasīja Senāta priekšsēdētājs, profesors Uldis Grāvītis.

Sirsnīgus vārdus un labus novēlējumus klātesošie dzirdēja nolasītajā LSPA Padomnieku konventa priekšsēdētāja, Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Krievijā, Akadēmijas 1985.gada absolventa Māra Riekstiņa apsveikumā.

Rektors profesors Juris Grants savā uzrunā uzsvēra trīs galvenos akcentus, kas raksturo mūsu Akadēmijas darbību gadsimta garumā. Rektors runāja par vēsturi, kas ir tradīcijas, par šodienu, kas ir sadarbība un par nākotni, ko var raksturot kā izaicinājumus.

Akadēmijas docētāju un darbinieku darbs tika novērtēts ar apbalvojumiem, kas tika pasniegti svinīgajā pasākumā uz teātra skatuves. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji nolasīja ministres Anitas Muižnieces apsveikumu LSPA kolektīvam. Pēc tam parlamentārais sekretārs Sandis Riekstiņš kopā ar Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu un Augstākās izglītības un inovāciju departamenta direktoru Dmitriju Stepanovu pasniedza IZM Atzinības rakstus šādiem mācībspēkiem un darbiniekiem:
- par kvalitatīvu un radošu pedagoģisko darbību augstākajā izglītībā sporta jomā profesorēm Dainai Kraukstai un Žermēnai Vaznei, asociētajām profesorēm Signei Luikai un Intai Bulai – Biteniecei;
- par kvalitatīvu pedagoģisko darbību augstākajā izglītībā sporta jomā asociētajiem profesoriem Ingai Liepiņai, Leonīdam Žiļinskim, Ivaram Kravalim;
- par inovatīvu ieguldījumu augstākās izglītības studiju programmu un pētniecības projektu īstenošanā veselības aprūpē sportā profesorei Aijai Kļaviņai;
- par ieguldījumu sporta un veselības aprūpes speciālistu tālākizglītošanā Profesionālās pilnveides un mūžizglītības centra vadītājai Ilonai Blektei.

Savukārt, par nozīmīgu ieguldījumu sporta zinātnes attīstībā Latvijā profesors Uldis Grāvītis saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Pateicības rakstu, bet LZA prezidents akadēmiķis Ivars Kalviņš video sveicienā apsveica visu Akadēmijas kolektīvu nozīmīgajā jubilejā.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta Žorža Tikmera parakstītu īpašu pateicību asociētajai profesorei Antrai Gulbei par ieguldījumu olimpiskās kustības un sporta vēstures popularizēšanā un docentam Jānim Rimbeniekam par ieguldījumu olimpisko čempionu 3x3 basketbolā sagatavošānā pasniedza LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSPF) prezidents Einars Fogelis pasniedza īpašo LSFP apbalvojumu profesorei Agitai Ābelei par ieguldījumu studentu sporta attīstībā Latvijā, sporta speciālistu profesionālajā pilnveidē un topošo sporta veidu treneru izglītošanā.

Latvijas Izglītības fonda (LIF) valdes priekšsēdētājs profesors Ilgvars Forands apbalvoja jauno zinātnieci, vadošo pētnieci Annu Zušu par nozīmīgu ieguldījumu sporta zinātnes attīstībā un iedzīvotāju veselības uzlabošanā Latvijā.

Apsveikuma vārdus un labus novēlējumus teica Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezidents Ivans Klementjevs, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja profesore Rūta Muktupāvela un ģenerālsekretārs Jānis Bernāts. Klātesošos priecēja Rīgas Stradiņa universitātes apsveikums gadsimta jubilejā un video sveicieni no Latvijas dziedošajiem olimpiešiem, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas prezidentes akadēmiķes Baibas Rivžas.

Pēc svinīgajiem apsveikumiem Senāta priekšsēdētājs profesors Uldis Grāvītis prezentēja grāmatu “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai - 100”, kas tapusi kopdarbā ar kolēģiem.

Svētku vakaru noslēdza svētku koncerts, kurā uzstājās Latvijas Nacionālā teātra mākslinieki Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens, Māris Kupčs un Jānis Strazds. 

Foto:  Andris Pimenovs un Mārtiņš Garais


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv