Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 32.VASARAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS TOKIJĀ PIEDALĪJĀS 27 LSPA STUDENTI UN ABSOLVENTI
32.VASARAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS TOKIJĀ PIEDALĪJĀS 27 LSPA STUDENTI UN ABSOLVENTI Drukāt
Ceturtdiena, 26 augusts 2021 11:17

2021.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, kas no šī gada 23.jūlija līdz 8.augustam norisinājās Japānas galvaspilsētā, piedalījās 33 sportisti, 33 treneri 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, cīņā, džudo, jātnieku sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā, kā arī 3 sporta ārsti un 4 fizioterapeti un komandas vadības un atbalsta personāls 7 cilvēku sastāvā. Īpaši priecīgs ir fakts, ka 27 no Olimpiskās delegācijas pārstāvjiem ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti un absolventi.

No valsts amatpersonām Latvijas delegāciju vadīja LSPA bijušais students Kārlis Lejnieks.

Olimpiskās izlases fizioterapeitu sastāvā bija arī LSPA bijušais students Valters Brīkšis un 2017.gada absolvents Oskars Urbanovičs.

LSPA kolektīvs apsveicLatvijas 3x3 basketbola izlasi ar izcīnīto olimpisko zeltu Agni Čavaru, Kārli Lasmani, Edgaru Krūmiņu un Nauri Miezi. Olimpiskā čempiona Latvijas 3X3 basketbola izlases spēlētāja Naura Mieža jaunatnes vecumā treneris bija Sporta spēļu katedras docents Jānis Rimbenieks, kurš gremdējoties atmiņās, atzina: “Jau bērnībā, uzsākot treniņus basketbolā, topošais olimpiskais čempions Nauris Miezis no saviem vienaudžiem atšķīrās ar savu asumu un ātrumu, turklāt arī fiziskā sagatavotība viņam bija augstākā līmenī”.

Apsveicam LSPA 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas 1.kursa studentu svarcēlāju Artūru Plēsnieku ar izcīnīto bronzas medaļu svara kategorijā līdz 109 kilogramiem. Summā viņš pacēla 410 kilogramus, kas pietika, lai stātos uz goda pjedestāla. Raušanā tika pacelti 180 kg, grūšanā – 230 kg. Apsveicam arī viņa trenerus Eduardu Andruškeviču un LSPA 2015.gada absolventu Viktoru Ščerbatihu.

LSPA mācījās, mācās vai absolvēja arī smaiļotājs Roberts Akmens (8.vieta 200 m distancē smaiļošanā), 2016.gada absolvents pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš (4.vieta pludmales volejbolā), pieccīņnieks Pāvels Švecovs (14.vieta modernajā pieccīņā), riteņbraucējs Helvijs Babris (20.vieta BMX riteņbraukšanā), 2021.gada absolvente šāvēja Agate Rašmane (37.vieta 25 metru distancē šaušanā), soļotājs Arnis Rumbenieks (37.vieta 50 kilometru soļošanā), skrējēja Līga Velvere (dalība 800 metru skrējienā), šķēpmetēja Anete Kociņa (21.vieta šķēpmešanā), 2015.gada absolvente šķēpmetēja Līna Mūze (21.vieta šķēpmešanā), šķēpmetējs Gatis Čakšs (18.vieta šķēpmešanā).

Kopā ar Olimpiešiem uz spēlēm devās viņu treneri un palīgi – LSPA absolventi: brīvās cīņas treneris Armands Zvirbulis un Anastasijas Grigorjevas sparinga partneris Ivars Drupa, svarcelšanas treneris Viktors Ščerbatihs, smaiļošanas treneris Aleksandrs Timoškevičs, karatista Kalvja Kalniņa sparinga partneris Ruslans Sadikovs, peldēšanas treneri Jūlija Kuzmina un Germans Jakubovskis, pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, šosejas riteņbraukšanas treneris Toms Flaksis, vieglatlētikas treneri 50 km soļošanā Aivars Rumbenieks un Modris Liepiņš, trenere šķēpmešanā Valentīna Eiduka, savukārt mūsu absolvents Mārtiņš Kozlovskis debitēja Olimpiskajās spēlēs kā basketbola tiesnešais. 

Vēlreiz apsveicam un lepojamies ar mūsu olimpiešiem!

Novēlām veiksmīgu gatavošanos turpmākiem startiem un dalībai 2024.gada olimpiskajās spēlēs Parīzē.

Informāciju sagatavoja: 
LSPA Aciklisko sporta veidu katedras docētājs Sergejs Saulīte
Foto: Artūrs Plēsnieks ar treneri Eduardu Andruškeviču

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv