Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA ABSOLVENTI SAŅEM VALSTS AUGSTĀKOS APBALVOJUMUS
LSPA ABSOLVENTI SAŅEM VALSTS AUGSTĀKOS APBALVOJUMUS Drukāt
Otrdiena, 24 augusts 2021 15:04

Šī gada augusts aizvadīts, godinot izcilas personības un viņu ieguldījumu ceļā uz valsts neatkarības atgūšanu un nostiprināšanu. 19.augustā un  20.augustā Rīgas pilī notika svinīga  valsts augstāko apbalvojumu pasniegšana, atzīmējot konstitucionālā likuma «Par Latvijas Republikas valstisko statusu» pieņemšanas 30. gadadienu. Valsts prezidents Egils Levits Triju zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu pasniedza vairāk nekā 180 personām.  Viņu vidū ir izcili izglītības, kultūras, politikas, tautsaimniecības, mediju un citu nozaru vadošie speciālisti, tostarp, arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas darbinieki un aboslventi.

19. augustā par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku tika iecelts žurnālists, ilggadējais žurnāla “Sports”galvenais redaktors Dainis Caune. Augsto apbalvojumu viņš saņēma par nozīmīgo ieguldījumu sporta žurnālistikā. Caune ir LSPA 1973.gada absolvents.

20.augustā par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri tika iecelts Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas orientēšanās sporta treneris Gunārs Ikaunieks, kurš apbalvojumu saņēma par nozīmīgo ieguldījumu sporta pedagoģijas darbā un sporta nozares attīstībā. Ikaunieks augstskolu absolvēja 1999.gadā. Ikaunieks ieguvis bakalaura grādu sporta pedagoģijā un 2 kvalifikācijas: sporta skolotājs un orientēšanās treneris.

Par atzinības krusta komandieri iecelts politologs un drošības politikas eksperts, bijušais Austrumeiropas politikas pētījumu centra direktors un pētnieks Andis Kudors. Viņš augsto godalgu saņēma par nozīmīgu ieguldījumu starptautiskās politikas un drošības politikas pētniecībā un skaidrošanā sabiedrībai. Kudors LSPA absolvēja 1992.gadā, iegūstot 2 kvalifikācijas: fiziskās audzināšanas skolotājs un volejbola treneris.

Augstskolai īpaši nozīmīgs un priecīgs notikums bija atzinības izteikšana ilggadējai LSPA darbiniecei. Valsts prezidents Egils Levits Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektora palīdzi, sporta pedagoģi Mudīti Rimbenieci iecēla par atzinības krusta virsnieku. Augstais valsts apbalvojums M.Rimbeniecei piešķirts par ilggadējo pašaizliedzīgo ieguldījumu valsts sporta un izglītības darbā. Rimbeniece augstskolu absolvēja 1975.gadā, šobrīd turpina darba gaitas augstākajā izglītības iestādē.  


Rektora palīdze Mudīte Rimbeniece 


Rimbeniece ar dzīvesbiedru, LSPA Sporta spēļu katedras docētāju Jāni Rimbenieku

FOTO
LSPA Apvienotās arodbiedrības komitejas priekšsēdētājs
Andris Pimenovs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv