Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes TURPINĀS DARBS PROJEKTĀ MOTION
TURPINĀS DARBS PROJEKTĀ MOTION Drukāt
Otrdiena, 10 augusts 2021 14:21

Covid 19 ierobežojumu dēļ atliktais ES projekts “Somatoskopisko un antropometrisko indikatoru ietekme uz sniegumu” (MOTION) ir sācies. Mēs ar prieku informējam, ka šobrīd projekts rit pilnā sparā, jau maijā un jūnijā ir panākts būtisks progress.

 

MOTION projekts ir daļa no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas, tā mērķis ir izstrādāt zinātniski pamatotu treniņu metodiku, lai drošā veidā uzlabotu futbolistu, īpaši jaunāko, fizisko stāvokli. Projektu vada Baltijas Futbola skola kopā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pētniekiem, Šauļu Futbola federāciju, FC Elva un Dynamo Kyiv, veicinot starpnozaru sadarbību starp institūcijām. Inaugurācijas sanāksme maija beigās notika Lietuvas pilsētā Šauļos, kur visi partneri tikās klātienē un tika informēti par administratīvajiem un finanšu jautājumiem. Sanāksmē apsprieda projekta grafiku, lomas un pienākumus, lai veidotu vienotu izpratni par projekta efektīvu īstenošanu. Dažādu nozaru pārstāvji no vairākām valstīm diskutēja par paraugpraksi un iepriekšējo pieredzi, tādējādi liekot pamatus atklātai komunikācijai futbola treniņu metodikā, komandas veidošanā un jauno futbolistu atlasē.
Jūnija pirmajā nedēļā Rīgā, LSPA izpētes centrā notika tikšanās, kurā partneri prezentēja metodes, ar kurām visefektīvāk un objektīvāk novērtēt sportistu sniegumu futbolā. Tika identificēti projekta riski un izstrādāts scenārijs risku mazināšanai. Pamatojoties uz projektā izstrādāto metodiku, partneri vienojās par kopīgiem parametriem un mērīšanas niansēm, lai noteiktu sportistiem stāju.Kijevā, Ukrainā, noritēja divas spraigas projekta darba dienas, kuras bija veltītas fiziskā stāvokļa testu atlasei, muskuļu spēka un garuma testiem un futbola specifisko prasmju testiem, lai noteiktu jauno futbolistu funkcionālo, tehnisko stāvokli un ķermeņa nosvērtību attiecībā uz konkrēto sporta veidu, vecuma un līmeņa prasībām. Kijevas "Dynamo" telpās pētnieku un treneru vadībā, izvēlētos testus veica viņu akadēmijas futbola spēlētāji, vecumā no 9 līdz 12 gadiem. Tika iegūti dati par standarta somatoskopisko (stāja, somatotips, kāju forma, pēdas stāvoklis), antropometrisko (ķermeņa svars, gareniskais izmērs, diametri, apkārtmērs), funkcionālām spējām (muskuļu spēks, garums, kustības diapazons) un fiziskām īpašībām (ātrums, eksplozivitāte, elastība), lai iegūtu paraugmodeli katrai vecuma grupai. Nākamā darbība MOTION projektā ietver semināru Liepājā, Latvijā. Seminārā dalībnieki apgūs, testu veikšanu un novērtēšanu jaunajiem futbolistiem, kā arī datu apkopošanas metodiku.
Izmantojot šo iespēju mēs izsakām pateicību visiem, kas iesaistīti Eiropas Savienības programmā "Erasmus", par sapratni un elastību šī projekta īstenošanā. Šobrīd, kad apstākļi mainās tik bieži, ir svarīgi atrast risinājumus, kas der visām iesaistītajām pusēm. Esam pateicīgi, ka mums izdodas virzīties uz vienotu mērķi.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv