Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes AICINA ATSAUKTIES FIZISKI AKTĪVAS SIEVIETES VECUMĀ NO 35 - 65 GADIEM FIZISKO DARBSPĒJU NOVĒRTĒŠANAI
AICINA ATSAUKTIES FIZISKI AKTĪVAS SIEVIETES VECUMĀ NO 35 - 65 GADIEM FIZISKO DARBSPĒJU NOVĒRTĒŠANAI Drukāt
Ceturtdiena, 01 jūlijs 2021 10:42

Veza petijums 2021 IG

Sirsnīgs paldies Jums visiem par negaidīti lielo atsaucību! Esam priecīgi paziņot, ka pētījuma dalībnieku grupa ir NOKOMPLEKTĒTA.

 

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) aicina atsaukties 35-65 gadus vecas sievietes bez būtiskām veselības problēmām, kuras vismaz gadu skrien 3 reizes  nedēļā un kurām ir derīgs COVID-19 sertifikāts. Sievietēm tiks piedāvāta fizisko darbspēju novērtēšana, kas tiek īstenota pētnieciskā projekta "Fiziskās aktivitātes kā krūts vēža prevencijas līdzeklis: molekulāro mehānismu izpēte" vajadzībām.

Pētījumā veicamā testēšana ir daļa no Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finansētā projekta Nr. EEA-RESEARCH-164, kura rezultātā tiks iegūti vērtīgi dati par molekulārajiem mehānismiem fiziskās slodzes laikā, kas, iespējams, ļaus sekmēt onkoloģisko pacientu ārstēšanās procesu.

VISPĀRĒJĀ INFORMĀCIJA PAR PROCEDŪRU:

Testa ilgums: 60 min skrējiens uz slīdceliņa

Analīzes: Asins parauga ņemšana no vēnas pirms un pēc veiktās slodzes

Vieta: LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centrs, Brīvības gatve 333, Rīga

Dienas un laiks: pirmdienās no plkst. 10:00-12:00, ceturtdienās no plkst. 16:00-18:00

Tiks noskaidrots testējamās personas VO2max, jeb  fiziskā snieguma rādītājs, kā arī sniegtas rekomendācijas turpmākajam treniņu procesam.

Lūgums interesentēm rakstīt LSPA doktorantam Mārtiņam Čampam Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , t. 27010772

Projekta īstenotājs: Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs.
Projekta partneri: Oslo Universitātes Slimnīca, LSPA. Lietuvas Nacionālais Vēža institūts, Igaunijas Nacionālais fizikālās ķīmijas un biofizikas institūts. 
Projekta zinātniskā vadītāja: Dr.biol. Aija Linē
Projekta mērķis: labi zināms, ka fiziskas aktivitātes aizsargā pret vēža veidošanos, taču molekulārie mehānismi, kas ir tā pamatā, ir ļoti maz izpētīti. Slodzes laikā asinsritē izdalās liels daudzums ekstracelulāro vezikulu (EV), kas kalpo kā saziņas līdzeklis starp dažādiem audiem un iespējams, tās arī tiešā veidā ietekmē vēža šūnu augšanu un pretvēža imūno atbildi. Šī projekta mērķis ir izpētīt slodzes laikā veidojošos EV molekulāro saturu un EV ietekmi uz krūts vēža augšanu in vitro un in vivo.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv