Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes “MANEVRS 2021” ORGANIZĒTĀJI: PIEDZĪVOJUMU SACENSĪBAS, KURĀS UZVARĒTĀJI IR VISI
“MANEVRS 2021” ORGANIZĒTĀJI: PIEDZĪVOJUMU SACENSĪBAS, KURĀS UZVARĒTĀJI IR VISI Drukāt
Trešdiena, 19 maijs 2021 06:28

Manevrs 2021 finisNo 10. līdz 15. maijam LSPA 3. kursa Rekreācijas specializācijas studenti sadarbībā ar asociēto profesori Ingu Liepiņu, studiju kursa “Āra aktivitātes” ietvaros, organizēja Akadēmijai tradicionālās piedzīvojumu sacensības, tiesa gan neparastā formātā, attālināti - “Manevrs 2021”. Dalībai pieteicās 17 komandas ar 42 dalībniekiem, kuri uzdevumus pildīja ne tikai visos Latvijas novados, bet arī Zviedrijā un Polijā.

Asoc. prof. Inga Liepiņa: “Prieks, ka “Manevra” tradīcijas LSPA turpinās! Jā, bija bažas gan par to, vai spēsim noorganizēt piedzīvojuma sacensības attālinātā veidā, vai pieteiksies dalībnieki, kuri piekritīs šim izaicinājumam, bet viss izdevās un notika labā līmenī. Esmu tiešām gandarīta, ka mūsu 3.kursa topošie Rekreācijas speciālisti ir radoši, meklē un pēta sev nezināmo, un to visu dara ar lielu atbildības sajūtu. Paldies Jums - Kristīne Kalnmača, Valts Freibergs, Zane Reine, Eilīna Antapsone, Dāvis Zvejnieks, Katrīna Kaupāne!

SKATIES VIDEO
YouTube-logo 2

Šogad komandu dalībnieki sacensību uzdevumus pildīja katrs savā dzīvesvietā. Organizatori piedzīvojuma sacensību uzdevumus sadalīja piecās darba dienās. Katru dienu, izsludinot jaunus uzdevumus, kas bija jāizpilda dienas laikā. Tādējādi komandas katru rītu sagaidīja ar jaunu intrigu un izaicinājumu.

Uzdevumi bija dažādi. Pirmdiena - būt aktīviem un noiet 10 tūkstošus soļus dienas laikā, atrodot dzīvnieku pēdu nospiedumu, pavasara ziedu, dižkoku vai neparastu koku. Otrdienā nācās parādīt komandas zināšana viktorīnā “Zini vai mini”. Savu radošumu varēja demonstrēt trešdienas aktivitāšu dienā – ejot, skrienot vai braucot ar riteni un izveidojot interesantu figūru. Komandas izvēlējās veidot gan puķi, gan Latvijas un pat Āfrikas kontūru, gan LSPA burtus, bet par visvairāk veidoto figūru kļuva - sirds. Ceturtdienas uzdevumus bija vislielākais izaicinājums. Dienas viens no uzdevumiem bija – atklāt peldēšanas sezonu. Komandas biedri savstarpēji varēja vienoties, kurš kuru uzdevumu veiks, jo šajā dienā bija arī  geochatching punkta atrašana un veselīga našķa pagatavošana.

Kurzemes Štāba komanda: “Paldies par izaicinājumu! Peldēšanas sezonu nebūtu atklājuši tik ātri!”  

Piektdienā, noslēdzošajā uzdevumu izpildīšanas dienā, uzdevumi bija saistīti ar tīras vides  motīvu. Katram dalībniekam - 2 foto attēlos, bija jāfiksē sakopts objekts - “pirms” un “pēc” paveiktā darba. Dalībnieki pārstādīja puķes, tīrīja auto mašīnu, apdarīja dārza darbus un veica daudzus citus labos darbiņus.

Sacensībās piedalījās 42 dalībnieki, izveidojot 17 komandas. Dalībnieku starpā bija gan studenti, gan docētāji, gan citi interesenti. Visaktīvāk sacensībām pieteicās 2. kursa studenti. Tā kā sacensībās varēja piedalīties no jebkuras atrašanās vietas, komandas pārstāvēja visus Latvijas novadus, bija dalībnieki, kuri uzdevumus pildīja, atrodoties Zviedrijā un Polijā.

Arī “Manevra” apbalvošana šogad notika netradicionāli. Balvas izlozēja loterijas veidā. Laimes rats bija labvēlīgs komandām: “RE ātrās meitenes” (Rebeka Kārkliniece/Evita Balode) , “Kurzemes štābs" (Liene Allere/Kitija Holšteine/Signe Birkenberga) un “Čiekurkalna čiekuri 2A” (Anna Vernere/Mikus Melderis).  Īpašo balvu izlozēja starp komandām, kuras izpildīja visus sacensību uzdevumus un ieguva maksimālo punktu skaitu. Specbalvu ieguva komanda “Ķerot pavasari” (Inese Tītmane/Marta Šaboviča).

Dalībniekiem balvu fondu nodrošināja:
   LSPA Sporta klubs,
   SIA “Very Berry” - https://www.veryberry.lv/
   Laivu noma “Upeslaivas.lv” -  https://www.facebook.com/upeslaivas.lv/

Informāciju sagatavoja:
LSPA 3.kursā studējošies Katrīna Kaupāne, Valts Freibergs
sadarbībā ar asoc.prof. Ingu Liepiņu
Dalībnieku foto

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv