Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 14. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNĀTNES KONFERENCE “SPORTS UN VESELĪBA PĀRMAIŅU LAIKĀ”
14. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNĀTNES KONFERENCE “SPORTS UN VESELĪBA PĀRMAIŅU LAIKĀ” Drukāt
Otrdiena, 20 aprīlis 2021 05:24

BSZ konference LSPA 2021 IGNo 29. līdz 30. aprīlim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) pirmo reizi attālināti, izmantojot Zoom platformu, rīko 14. Baltijas sporta zinātnes konferenci “Sports un veselība pārmaiņu laikā”. Tā ir jauna pieredze gan konferences organizatoriem, gan dalībniekiem, jo attālināti tiek nodrošinātas zinātniskās diskusijas starp pētniekiem no 12 valstīm.  Konference veltīta tēmām, kas saistītas ar šī laika izaicinājumiem un iespējām sportā, par veselīga dzīvesveida un fizisko aktivitāšu aktualitātēm un nākotnes tendencēm.

“LSPA simtgadē esam uzņēmušies galveno atbildību par konferences organizēšanu, lai ar kolēģiem apspriestu sasniegumus sporta zinātnē un veselības jomā. Šis gads daudziem no mums, kas strādā sporta un veselības aprūpes jomās, bijis liels pārmaiņu laiks, jo ierobežotās iespējas rosinājušas meklēt alternatīvu veidus, kā īstenot iecerētos darbus, kā uzturēt komunikāciju un sportiskās aktivitātes digitālajā un on-line vidē,” atzīmē LSPA rektors, profesors Juris Grants.

“Arī šogad konferences dalībnieki dalīsies savā pieredzē un uzzinās par citu sasniegtajiem pētījumu rezultātiem starpdisciplināros sporta zinātnes un veselības aprūpes virzienos, kā arī  uzsāks vai atjaunos sadarbības projektus jaunu zinātnisku pētījumu veikšanā. Ļoti ceram, ka attālinātais konferences formāts veicinās akadēmiskas diskusijas un mijiedarbību starp dalībniekiem un atzītiem zinātniekiem, kuri ir uzaicināti uzstāties galvenajās pētījumu prezentācijās,” uzsvēra J.Grants.

KONFERENCES PROGRAMMA   I   MĀJASLAPA

 ZOOM
(pieslēgšanās ID un parole dalībniekiem nosūtīta e-pastā)
30.aprīlī tikšanās platformā no plkst. 10.00

29.aprīlī, konferences ietvaros, notika starptautiskā Baltijas Sporta zinātnes asociācijas dalībvalstu pētījuma "Fizisko aktivitāšu izpēte COVID-19 laikā Baltijas valstīs" prezentācija. Pētījumā ir veikta četru valstu - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas, iedzīvotāju fiziskās aktivitātes, garīgās labsajūtas un emocionālā stāvokļa izpēte COVID-19 pandēmijas laikā.

Konferencē prezentē vairāk nekā 40 zinātniski pētnieciskos darbus sekojošos virzienos: sabiedrības veselība un fiziskās aktivitātes, psiholoģiskā sagatavotība un pedagoģija sportā, augsto sasniegumu veicināšana sportā, rekreācija dažāda vecuma cilvēkiem, sporta medicīna un fizioterapija, kā arī  talantu attīstīšana sportā.

Šogad savā pieredzē un veiktajos pētījumos dalās zinātnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, ASV, Grieķijas, Portugāles, Itālijas, Ukrainas un citām valstīm.

29.aprīlī konferenci atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers un konferences patrons, bijušais Latvijas Valsts prezidents, tagad Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis.

Konferences  plenārsēdē uzstājās trīs vadošie pasaules sporta zinātnieki.  profesors Luis Rama (Šveice) ziņoja par sirds frekvences variativitātes novērtējumu jauniem peldētājiem, kā operatīvās kontroles instrumentu; profesors Charitmeni Tsordia (Grieķija) ar konferences dalībniekiem dalījās pētījumā par Eiropas patērētāju reakciju uz sponsorēšnu, bet  profesors Marks Latašs (ASV) iepazīstināja ar Vertikālās stājas stabilitātes kontroles aspektiem.

29.aprīļa pēcpusdienā konferencē uzsājās 8 valstu jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti. Tā ir lieliska iespēja jaunajiem pētniekiem un studentiem prezentēt labākos izpētes darbus kompetentiem nozaru speciālistiem, lai pieteiktu sevi kā perspektīvākos topošos speciālistus sporta zinātnē un veselīga dzīvesveida izpētes jomās. Konferences laikā norisinājās arī jauno zinātnieku pētniecisko darbu konkurss, kura laureāti saņems Latvijas izglītības fonda naudas balvu.

30. aprīlī savus pētījumus prezentēs arī  vadošie Latvijas sporta zinātnieki un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) mācībspēki: profesori Andra Fernāte, Jānis Lanka, Inese Pontaga, Žermēna  Vazne, Agita Ābele, Leonīds Čupriks, kā arī daudzi citi Latvijas sporta speciālisti, tai skaitā Anna Žuša un Edgars Bernāns.

Konferences darbā piedalās ne tikai akadēmiskais personāls un studenti, bet arī  sporta praktiķi – treneri, pedagogi, sportisti un citi sporta speciālisti. 

Konferenci  “Sports un veselība pārmaiņu laikā”, rīko LSPA un Baltijas sporta zinātnes asociācija.

ZINĀŠANAI:
Pirmā Baltijas sporta zinātnes konference notika Tartu, Igaunijā  2008.gadā.
Latvijā Baltijas sporta zinātnes konference notiks jau ceturto reizi.  Pirmo reizi sporta zinātnieki Latvijā tikās  2010.gadā, tad 2013. un 2017.gadā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv