Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes TOPOŠIE FIZIOTERAPEITI STARPTAUTISKĀ “NORDPLUS” PROJEKTĀ GUVUŠI ZINĀŠANAS PAR VECU CILVĒKU VESELĪBAS APRŪPI
TOPOŠIE FIZIOTERAPEITI STARPTAUTISKĀ “NORDPLUS” PROJEKTĀ GUVUŠI ZINĀŠANAS PAR VECU CILVĒKU VESELĪBAS APRŪPI Drukāt
Otrdiena, 20 aprīlis 2021 08:44

Nordplus 2021No 12. līdz 16. aprīlim LSPA bakalaura programmas “Fizioterpija” studējošās - Laila Šleiere, Darija Ivaščenko, Anna Žuša, Linda Grantberga un Inita Henilane,  attālināti piedalījās intensīvajā studiju programmā “Inegratīvā aprūpe seniora vecuma cilvēkiem”, kas ir daļa no Ziemeļvalstu Ministru padomes finansētā “Nordplus” projekta vecu ļaužu aprūpē.

Kā pastāstīja projekta koordinatore, LSPA vadošā pētniece Aija Kļaviņa: “Projekts kļuvis par ikgadēju tradīciju, kas aizsākās 2015. gadā, kad Eiropas ziemeļvalstu augstskolās veselības aprūpi studējošie un mācošie pasniedzēji sāka tikties intensīvo studiju nedēļās. Diemžēl 2020. gada pavasara pasākumu nācās atcelt COVID 19 pandēmijas dēļ. Redzot, ka tikšanās klātienē tomēr nebūs iespējama, projekta koordinators - Islandes Universitāte, piedāvāja pasākumu organizēt tiešsaistē.”

“Tādā veidā LSPA studentes kopā ar vēl 19 dalībniekiem no Lietuvas Sporta universitātes, Satakuntas Lietišķās universtātes (Somija), Latvijas Ergoterapeitu asociācijas, Islandes Universitātes un Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas katru dienu piedalījās tiešsaistes nodarbībās, apgūstot teorētiskās un praktiskās zināšanas 12 dažādu tēmu lokos par veselības aprūpi seniora vecuma cilvēkiem,” informēja Kļaviņa.

Kursa noslēgumā dalībnieki prezentēja projekta grupu darbu. Studējošie sagatavoja starpdisciplināru rehabilitācijas plānu reālam senioram, pirms tam iepazīstoties ar speciāli sagatavotu videomateriālu par konkrētā seniora dzīvesveidu un veselības aprūpes vajadzībām.

Savukārt LSPA doktorants un lektors Agris Liepa intensīvās programmas dalībniekus iepazīstināja ar interaktīvu tehnoloģiju pielietošanu, lai uzlabotu rumpja muskuļu darbību veciem cilvēkiem, bet vadošā pētniece Aija Kļaviņa sniedza zināšanas par fizisko aktivitāšu izmantošanu seniora vecuma cilvēkiem ar cukura diabētu.

“Nordplus” projekts “Integrative Care for Elderly” (ICE)/2019, Nr. NPHE-2019/10007

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv