Uz sākumu Jaunumi Studentiem VESELĪBAS MINISTRIJA AICINA JAUNOS FIZIOTERAPEITUS UN CITAS ĀRSTNIECĪBAS PERSONAS PIETEIKTIES KOMPENSĀCIJAI PAR DARBU REĢIONOS
VESELĪBAS MINISTRIJA AICINA JAUNOS FIZIOTERAPEITUS UN CITAS ĀRSTNIECĪBAS PERSONAS PIETEIKTIES KOMPENSĀCIJAI PAR DARBU REĢIONOS Drukāt
Otrdiena, 23 marts 2021 21:07

Kompensacija VM 2021Veselības ministrija turpina īstenot Eiropas Sociālā fonda finansēto atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem, kas paredz naudas kompensāciju izmaksu, ja ārstniecības persona strādā ārpus Rīgas - stacionārā, ģimenes ārsta praksē, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā vai citā ārstniecības iestādē, kur sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Augstskolu absolventi ir būtiska mērķgrupa kompensācijām.

Pieteikumus finanšu atbalsta saņemšanai var iesniegt speciālisti:
- Ārsts - speciālists
- Zobārsts
- Ārsta palīgs
- Medicīnas māsa
- Māsas palīgs
- Vecmāte
- Fizioterapeits
- Ergoterapeits
- Zobu higiēnists
- Zobārsta asistents (zobārstniecības māsa)
- Ģimenes ārsti, kas nodod praksi, un ģimenes ārsti, kas pārņem praksi

Atbalsta saņēmēja pienākumi ir vismaz 5 gadus strādāt ārstniecības iestādē ārpus Rīgas pilnas slodzes apmērā valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu jomā.

Ārstniecības personām paredzēta naudas kompensācija: par darbu reģionā (piecas zemākās mēnešalgas ārstniecības personām pēc MK noteikumiem Nr. 851) un papildus kompensācija par ģimenes locekļiem (vienas mēnešalgas apmērā), uzturēšanās izmaksu kompensācija (3600 eiro).

Kompensāciju izmaksa vērsta uz ārstniecības personāla piesaisti, lai pacientiem nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu. Atbalsta saņēmēji strādā dažāda līmeņa slimnīcās Kurzemē, Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Pierīgā, ģimenes ārstu praksēs, NMP dienesta brigādēs visā Latvijā, arī veselības centros. 2020. gadā bija novērojams pieteikumu skaita pieaugums no ārstu palīgiem un medicīnas māsām, liecina apkopotie dati.

Līdz šim Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros naudas kompensācijas izmaksātas teju tūkstotim ārstniecības personu, kas strādā ārpus Rīgas. Šogad kompensācijas apmērs ir lielāks, jo ir paaugstināta zemākā mēnešalga ārstniecības personām. Pērn vidēji kompensācijās izmaksātā summa vienam speciālistam bija ap 8 tūkstošiem eiro.

Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām turpinās. Kompensāciju izmaksā, ja ārstniecības persona atbilst konkrētiem nosacījumiem. Naudas kompensācijas finansē no Eiropas Sociālā fonda.

PIETEIKUMU VEIDLAPAS UN NOSACĪJUMI atbalsta izmaksai ŠEIT

Tālruņi un e-pasts jautājumiem: 6000334567876087, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Eiropas Sociālā fonda projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” Nr. 9.2.5.0/17/I/001 Veselības ministrija sāka īstenot 2017. gada nogalē. Kopējais attiecināmais finansējums: 9 960 102,00 eiro. Plānotais pretendentu atlases periods ir līdz 2023. gada 31.  jūlijam vai līdz pieejamā finansējuma apguvei. 

Jau ziņots, ka 2021. gada sākumā Veselības ministrija sāka jaunu ESF projektu “Ārstniecības personu atbalstam, kas nodrošina pacientu ārstēšanu sabiedrības veselības krīžu situāciju novēršanai" Nr. 9.2.7.0/21/I/001. Tas vērsts uz ārstniecības personāla piesaisti Rīgā, kurā maksā naudas kompensācijas jaunajiem speciālistiem un tiem, kas vēlas atgriezties darbā veselības aprūpes nozarē valsts sektorā. Plašāka informācija talakizglitiba.lv vai Veselības ministrijas mājas lapā.

9.2.5. 4-2 jpg

9.2.5.-2-2  jpg

 

Informāciju sagatavoja:

Barbara Ālīte
VM Ārstniecības personu piesaistes reģioniem projekta nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
67876040

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv