226 DALĪBNIEKI PIEDALĀS LSPA TIEŠSAISTES SEMINĀRĀ PAR IESPĒJĀM SPORTISTU IZTURĪBAS, SPĒKA UN JAUDAS INOVATĪVĀ NOVĒRTĒŠANĀ Drukāt
Piektdiena, 26 februāris 2021 23:23

IMG 1300 226.februārī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) tiešsaistes seminārā  “TRENERA IESPĒJAS SPORTISTU IZTURĪBAS, MUSKUĻU SPĒKA UN JAUDAS INOVATĪVĀ NOVĒRTĒŠANĀ” piedalījušies 226 sporta speciālisti. LSPA pētnieku komanda dalībniekus iepazīstināja ar jaunā LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra aparatūru, lai veicinātu sporta speciālistu zināšanas par sporta zinātni, treniņa procesa daudzveidību un zinātnisku pieeju izturības attīstīšanai.

Laboratorijas apstākļos tika apskatīti gan fundamentālie, gan dažādu sporta veidu specifiskie izturības novērtēšanas aspekti uz slīdceliņa. Pievērsta uzmanība iekārtām un to praktiskajai pielietošanai, dažādām niansēm korektu datu ieguvei un analīzei. Salīdzināti testu veikšanas protokoli un interpretēti iegūtie rezultāti, izmantošanai sporta praksē.

Sporta speciālisti uzzināja, kādu muskuļu grupu izturības deficīts vai asimetrija var palielināt sāpju un pārslodžu traumu attīstības risku atlētiem, lai diagnosticējot tos sportistiem, treneris var rekomendēt un treniņa laikā izpildīt papildus vingrinājumus spēka, nelīdzsvarotas darbības un asimetrijas novēršanai.

Ar Veselības aprūpes sportā izpētes centra iespējām iepazīstināja LSPA attīstības un zinātnes prorektors, Dr.paed., profesors Jānis Žīdens un Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja, Dr.paed., vadošā pētniece Anna Zuša un centra zinātniskais asistents Dāvis Dzenis.

Par izturības spēju novērtēšanu laboratorijas apstākļos stāstīja LSPA Zinātnes daļas pētnieks Edgars Bernāns un zinātniskais asistents Raivo Saulgriezis.

Savukārt LSPA Anatomijas, fizioloģijas un bioķīmijas katedras vadītāja, Dr.med., profesore Inese Pontaga ar praktiķiem dalījās par izokinētiskās dinamometrijas praktisko izmantošanu balsta un kustību sistēmas izmeklēšanā.

Pateicamies LSPA Zinātnes daļai un IT speciālistiem par labi noorganizētu tiešsaistes semināru. Īpašs paldies Zinātnes daļas vadītājai Unai Gūtmanei un IT daļas praktikantam no Rīgas Valsts tehnikuma Ričardam Griķim.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar Zinātnes daļas vadītāju Unu Gūtmani
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv