Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PADOMNIEKU KONVENTS KONCEPTUĀLI APSTIPRINA AKADĒMIJAS ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJU 7 GADIEM
LSPA PADOMNIEKU KONVENTS KONCEPTUĀLI APSTIPRINA AKADĒMIJAS ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJU 7 GADIEM Drukāt
Piektdiena, 18 decembris 2020 11:24

IMG 1158 216.decembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Padomnieku konvents attālinātajā sēdē apsprieda Augstskolai aktuālos jautājumus, kas saistīti ar studiju procesa un zinātniskās darbības nodrošināšanu pandēmijas laikā, kā arī konceptuāli apstiprināja LSPA attīstības stratēģiju no 2021. līdz 2027.gadam.

Padomnieku konventa sēdē tika uzklausīti LSPA rektora, profesora Jura Granta un prorektoru, profesoru Andras Fernātes un Jāņa Žīdena ziņojumi par paveiktajiem darbiem, īpaši uzsverot paveikto Augstskolas infrastruktūras un akadēmiskās vides sakārtošanas jautājumos, kas sekmīgi notikuši, pateicoties piesaistītajiem Eiropas fondu līdzekļiem.

Sēdes laikā notika diskusija par Izglītības un zinātnes ministrijas iecerēm zinātnes un augstākās izglītības reformu jomā, kā arī augstskolu konsolidācijas jautājumos.

Padomnieku konventa pārstāvji arī lēma konceptuāli atbalstīt LSPA attīstības stratēģijas projektu turpmākajiem 7 gadiem, piedāvājot, līdz LSPA Senāta sēdei janvārī, vēl detalizētāk izvērtēt iepriekšējā perioda (2015. – 2020.) LSPA attīstības stratēģijas rezultātus, lai precīzāk iezīmētu nākamā perioda stratēģiskos uzdevumus un Akadēmijas ambiciozos attīstības mērķus - ieņemt stabilu vietu Latvijas akadēmiskajā telpā.

LSPA vadība informēja, ka nākamajā stratēģiskās attīstības posmā – līdz 2027.gadam, Akadēmija turpinās attīstīt un stiprināt akreditētās un licencēšanai iesniegtās studiju programmas esošo studiju virzienos Sporta zinātnē un Veselības aprūpē. Jaunajā stratēģijā tiek apliecināta stingra apņemšanās stiprināt zinātni un zināšanu apguvi caur pētniecībā balstītām studijām, kuras nodrošinās starptautiski novērtēti, augsti kvalificēti mācībspēki.

Nākamajiem 7 gadiem LSPA izvirzījusi attīstības mērķus 5 galvenajos virzienos: studiju procesa un studiju vides attīstībā; zinātniskajā darbībā un inovācijās; starptautiskajā un nacionālajā sadarbībā; studējošo sporta vides attīstībā, kā arī Akadēmijas struktūras un infrastruktūras optimizācijā.

Tika pārrunātas arī 2021.gada 6.septembrī plānotās LSPA 100.gadadienas svinības un nākamā gada ietvarā plānotie pasākumi, kas veltīti nozīmīgajam notikumam.

16.decembra sēdē piedalījās Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas pilnvarotais vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš. Konventa locekļi: 13.Saeimas deputāti, olimpieši Ivans Klementjevs un Raimonds Bergmanis, Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, Latvijas Izglītības fonda Valdes priekšsēdētājs Ilgvars Forands, apgāda ”Jumava” Valdes priekšsēdētājs Juris Visockis, bijušais Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta direktora palīgs Austris Vasips un LSPA pārstāvji – rektors Juris Grants, Studiju prorektore Andra Fernāte, zinātnes un attīstības prorektors Jānis Žīdens, Senāta priekšsēdētājs Uldis Grāvītis, Studiju departamenta vadītājs Ivars Kravalis un rektora palīdze Mudīte Rimbeniece.

LSPA padomnieku konventā līdzdarbojas arī politiķi Rihards Kozlovskis, Aivars Meija, Kārlis Greiškalns, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers, Latvijas Olimpiešu sociālā fonda vadītāja Uļjana Semjonova, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības prezidents Daumants Znatnajs, Latvijas Atjaunojamās enerģijas konfederācijas prezidents Jevgeņijs Kisiels, kādreizējais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Juris Dalbiņš, Eiropas Handbola federācijas izpildkomitejas loceklis Anrijs Brencāns, uzņēmēji Ēriks Zaporožecs un Ziedonis Čevers.

LSPA Padomnieku konvents dibināts 1996.gada 7.martā. Tā sastāvs apstiprināts LSPA Senāta sēdē 2017.gada 5.oktobrī.

IMG 1158 3

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv