Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PĒTNIEKI LĪDZDARBOSIES BANKU AUGSTSKOLAS PĒTĪJUMĀ PAR COVID-19 IETEKMI UZ UZŅĒMĒJU DIGITĀLAJĀM PRASMĒM
LSPA PĒTNIEKI LĪDZDARBOSIES BANKU AUGSTSKOLAS PĒTĪJUMĀ PAR COVID-19 IETEKMI UZ UZŅĒMĒJU DIGITĀLAJĀM PRASMĒM Drukāt
Pirmdiena, 14 decembris 2020 22:45

FLPP logo IGBanku augstskolas (BA) pētnieku grupa sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Liepājas Universitātes kolēģiem sākusi darbu Latvijas Zinātnes padomes administrētajā Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas projektā “COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku”. Projekta pētnieki iecerējuši veikt pētījumu par mazo un vidējo uzņēmu (MVU) digitālo pratību un kompetenci, kā arī izstrādās digitālu platformu, kas ar modernām izglītības metodēm veicinās MVU un iedzīvotāju apmācības dažādu videi draudzīgu tehnoloģiju pielietošanā.

Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekta (FLPP) vadītāja un koordinatore ir BA profesore Inese Mavļutova. Savukārt no LSPA projektam piesaistīti trīs pētnieki: asociētie profesori Ivars Kravalis un Kalvis Ciekurs, kā arī Akadēmijas vadošā pētniece Anastasija Ropa.

Projekta īstenotāji norāda, ka COVID - 19 pandēmija pierādījusi, ka iedzīvotājiem un uzņēmējiem nepieciešams atbalsts, lai apgūtu digitālās prasmes taupīgas saimniekošanas veicināšanai, piemēram, - digitalizējot dokumentus un darba organizēšanas procesus, izdarot videi draudzīgas izvēles un sekojot pasaules tendencēm zinātniski-tehniskajos aspektos.

Pētnieku komandas mērķis ir radīt teorētisko un praktisko bāzi, lai uzņēmējdarbībā veidotu zinātniski pamatotu domāšanas un attieksmes maiņu digitalizācijas jautājumos, mācot uzņēmējiem un darbiniekiem prasmīgi pielietot viedās tehnoloģijas un iesaistot viņus daudzveidīgās pieaugušo tālākizglītības programmās. Tiek arī atzīmēts, ka MVU digitālo iespēju apzināšana un apgūšana stimulēs Latvijas ekonomisko izaugsmi un rūpniecības konkurētspēju, mazinot COVID-19 izraisītās sekas un sagatavojot uzņēmumus iespējamām līdzīgām krīzēm nākotnē.

Balstoties uz jaunākajām zinātniskajām atziņām un starptautisko pieredzi, projekta gaitā plānots izveidot digitālu platformu, kas ar modernām izglītības metodēm veicinās MVU un iedzīvotāju apmācības tādās jomās, kā finanšu pratība, taupīga saimniekošana, darba tiesības un aizsardzība, videi draudzīga izvēle, veselīgs dzīvesveids, vingrošana darbā, rehabilitācija, Zero waste - atkritumu šķirošana un apjoma mazināšana, gudra iepirkšanās, digitalizācija, kiberdrošība, attālinātas saziņas un komunikācijas līdzekļi, dokumentu drošība digitālā vidē.

Banku augstskolas koordinētais projekts "COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku" (lzp2020/2-0317) guvis atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas finansētajā un LZP administrētajā fundamentālo un lietišķo pētījumu programmā, kurā no 348 projektu pieteikumiem atbalstīti 107 projekti 6 nozaru grupās. 

Projektu īstenos no 2020. gada 1. decembra  līdz 2021. gada 31. decembrim. Tā kopējais finansējums ir 100 389 eiro.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv