Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA STIPRINA SADARBĪBU AR OLIMPISKO VIENĪBU
LSPA STIPRINA SADARBĪBU AR OLIMPISKO VIENĪBU Drukāt
Sestdiena, 05 decembris 2020 11:56

IMG 1151 3Pēc jaunā Veselības aprūpes sportā izpētes centra atklāšanas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), Latvijas Olimpiskās vienība (LOV) sākusi ciešāku sadarbību ar Akadēmijas zinātniekiem, lai maksimāli sekmētu LOV sportistu sagatavošanu startiem Olimpiskajās spēlēs, Pasaules čempionātos un citās starptautiskās sporta sacensībās.

Izpētes centra pētnieki jau veikuši LOV sportistu testēšanu funkcionālo traucējumu novēršanai, kā arī veikuši biomehānisko kustību analīzi bobslejistiem, īpašu vērību veltot muskuļu darbības izpētei bobsleja kamanu iestumšanai laikā, lai uzlabotu starta ieskrējiena un uzrāviena efektivitāti.

Šobrīd LSPA vadība un Zinātnes daļa turpina meklēt jaunas sadarbības formas ar LOV speciālistiem, regulāri tiekoties attālinātajās video konferencēs, kurās piedalās LSPA rektors Juris Grants, zinātnes un attīstības prorektors Jānis Žīdens, LSPA sporta zinātnes un veselības aprūpes pētnieku komanda, kā arī LOV vadītājs Einars Fogelis un LOV ārsti Līga Cīrule un Jānis Kaupe.

ZINĀŠANAI:

LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centrs atklāts 2020.gada 6.septembrī. Tā izveidē ieguldīti 1,2 miljoni eiro, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), valsts budžeta un LSPA finansējumu.

SIA “Latvijas Olimpiskās vienība” kapitāla daļu turētāji ir Izglītības un zinātnes ministrija 29%, Latvijas Olimpiskā komiteja 60% un LSPA 11%.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lv



Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv