Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes AKADĒMIJAI UN PROFESOREI FERNĀTEI PASNIEGTI AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS APBALVOJUMI
AKADĒMIJAI UN PROFESOREI FERNĀTEI PASNIEGTI AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS APBALVOJUMI Drukāt
Otrdiena, 17 novembris 2020 17:54

IMG 1127 2Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un studiju prorektore, profesore Andra Fernāte saņēmusi Aizsardzības ministrijas (AM) apbalvojumus par veiksmīgu sadarbību, ieguldījumu un līdzdalību visaptverošas Valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā. Apbalvojumu pasniegšana, Valsts svētku noskaņās, notika 17. novembrī, klātesot Jaunsardzes centra direktoram, pulkvežleitnantam Aivim Mirbaham un LSPA vadībai.

Pateicoties par Akadēmijas ieguldījumu Valsts drošībā, AM novērtējusi LSPA devumu valsts aizsardzības mācības (VAM) iekļaušanā vidējās izglītības standartā. Īpaši izcelts LSPA darbs pie bakalaura līmeņa programmas “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība” izstrādes un ieviešanas, lai darbam Latvijas skolās sagatavotu VAM skolotājus. Jaunā programma paredz studijas gan pedagoģijā, gan militārajā jomā.

Kā norādīts aizsardzības ministra Arta Pabrika izdotajā pavēlē par apbalvošanu (AM 14.10.2020., Nr.031): “Vadot minētās studiju programmas izstrādi, LSPA ir apliecinājusi, ka dažādām sabiedrības dzīves jomām mijiedarbojoties, iespējams mērķtiecīgi organizēt izglītības procesu.”

Jaunsardzes centra direktors Aivis Mirbahs Aizsardzības ministrijas goda rakstu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai pasniedza tās rektoram Jurim Grantam. Savukārt LSPA studiju prorektorei, profesorei Andrai Fernātei pasniedza aizsardzības ministra PATEICĪBU.

Pasniedzot apbalvojumus, Mirbahs sevišķi uzsvēra un novērtēja LSPA prorektores Fernātes ieguldījumu valsts aizsardzības mācības skolotāju studiju programmas izstrādē: “Profesore vienmēr bijusi uz mērķi orientēta, atrodot iemeslus un atbildes, kādēļ VAM Latvijas skolās iespējams īstenot, nevis, meklējot iemeslus, - kādēļ tas nav iespējams.”

Savukārt profesore Fernāte pateicās Aizsardzības ministrijas pārstāvim par labajiem vārdiem un darba novērtējumu, uzsverot, ka galvenais darba cēliens jaunās LSPA studiju programmas ieviešanā vēl tikai priekšā.

“Šodien vēlos teikt, ka iesāktais darbs vēl nav galā. Topošo valsts aizsardzības mācības skolotāju sagatavošana ir ceļa sākumā. Tālāk būs jāpārvar ceļa galvenais posms - studiju programmas ieviešana. Novēlu visiem mums veiksmi un labu izdošanos turpmākajā darbā,” teica A. Fernāte.

Jau vēstīts, ka Iegūstot valsts aizsardzības mācības un sporta skolotāja kvalifikāciju, būs iespēja strādāt jebkurā izglītības pakāpē skolā.

Par valsts aizsardzības mācības skolotāju var kļūt ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un sekmīgi absolvējis vispārizglītojošo vai profesionālo vidusskolu. Tā kā studējošie apgūs zināšanas pedagoģijā un militārajā jomā, studiju laikā būs jāiestājas Zemessardzē vai jāapgūst rezerves karavīra apmācību kurss.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs 10. un 11. klašu skolēniem. Jau šobrīd valsts aizsardzības mācības pilotprojekts tiek īstenots 69 skolās no visas Latvijas, un to apgūst ap 2000 skolēnu.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

sadarbībā ar Jaunsardzes Centra
Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālisti
Katrīnu Tiltiņu

FOTO: Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas fotogrāfs Gatis Dieziņš un Ilze Āķe-Vīksne

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv