Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes VALSTS SVĒTKOS SVEIC JAUNOS LSPA PATRIOTUS
VALSTS SVĒTKOS SVEIC JAUNOS LSPA PATRIOTUS Drukāt
Pirmdiena, 16 novembris 2020 16:47

Patriots LSPA 2020 mTuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors, profesors Juris Grants individuāli sveicis jaunos “LSPA patriots” goda nosaukuma ieguvējus – LSPA profesori Dr.paed. Rasmu Jansoni, LSPA Sporta nozares bibliotēkas vadītāju Margaritu Zaļūksni un agrāko gadu LSPA zinātnisko darbu prorektoru, neiroķirurgu Edgaru Brēmani.

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtas situāciju, svinīgais LSPA Patriotu nedēļas pasākums šogad izpalicis. Tā vietā LSPA rektors devās personīgi sveikt LSPA Patriotus – Rasmu Jansoni un Edgaru Brēmani, viņu dzīvesvietās, lai pirmssvētku laikā parādītu viņiem cieņu un godu, kuru viņi ir pelnījuši, ilgus gadus strādājot Latvijas sporta zinātnes un Akadēmijas labā. Savukārt Margarita Zaļūksne apbalvojumu saņēma LSPA telpās.

“LSPA patriots” goda nosaukuma saņēmēji:

Medicīnas zinātņu kandidāts, neiroķirurgs Edgars Brēmanis darbu LSPA (tolaik – Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts (LVFKI)) iesācis 1968. gadā, pasniedzot studentiem fizioloģiju. 1983. gadā viņš apvienoja akadēmisko darbu ar prorektora amatu zinātniskajā darbā, kuru pildīja līdz 1992. gadam. Būdams prorektors, E. Brēmanis aktīvi veicinājis docētāju zinātnisko darbību un doktora disertāciju izstrādi, kā arī iedrošinājis jaunos pasniedzējus veikt vērā ņemamus zinātniskos pētījumus Sporta zinātnē. Brēmanis LSPA strādājis no 1968. – 2010. gadam un iemantojis lielu studentu un darba kolēģu cieņu un uzticību.

Profesore Dr.paed. Rasma Jansone ir ilggadēja LSPA Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras docētāja un katedras vadītāja, kura Akadēmijā darbu sāka 1984. gadā un turpina darbu ar studentiem arī šodien. Profesore ir viena no vadošajām skolas sporta izglītības ekspertēm, kura studentiem māca pirmsskolas un skolas sporta didaktiku, kā arī ar degsmi atbalsta studējošo darbu izstrādi kvalifikācijā "Sporta skolotājs". 1966.gadā R. Jansone ar izcilību absolvēja LSPA (tolaik – LVFKI).

LSPA Sporta nozares bibliotēkas vadītāja Margarita Zaļūksne darbu Akadēmijas bibliotēkā sāka 1985. gadā, līdz - 2011. gadā, kļuva par tās vadītāju. Būdama LSPA bibliotēkas vadītāja, M. Zaļūksne sagatavojusi bibliotēku akreditācijai, veicinot būtisku tās telpu atjaunošanu un renovāciju, kā arī šobrīd, kopā ar savu bibliotekāru komandu, turpina darbu pie bibliotēkas krājuma un infrastruktūras sakārtošanas.

Uz šo brīdi LSPA Senāts Patriota nosaukumu piešķīris 38 personām. Pirmo reizi goda nosaukums tika piešķirts 2009.gadā.

LSPA Senāts 2020.gada 5.novembrī Patriota goda nosaukums piešķīris par paliekošu ieguldījumu LSPA attīstībā, Augstskolas slavas un prestiža veicināšanā un sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija lepojas ar Jums!

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv