Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes RTU ZINĀTNIEKI VIESOJAS LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRĀ
RTU ZINĀTNIEKI VIESOJAS LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRĀ Drukāt
Pirmdiena, 26 oktobris 2020 17:41

IMG 107326. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji apmeklēja jauno LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centru. Vizītes laikā LSPA vadība un pētnieku grupa RTU kolēģus iepazīstināja ar centrā pieejamo sporta un veselības aprūpes zinātnisko aparatūru, kā arī pārrunāja zinātniskās sadarbības iespējas kopīgu pētījumu veikšanā.

LSPA rektors Juris Grants, prorektori Jānis Žīdens un Andra Fernāte, Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja Anna Zuša un centram piesaistītie pētnieki tikās ar RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta direktoru, profesoru Iļju Galkinu, kurš veic pētījumus protēžu un ratiņkrēslu asistējošām sistēmām, kas aprīkotas ar elektrisku piedziņu un sensoriem, asoc. prof. Ingu Dāboliņu – specializējas apģērba viedā tekstila jomās un ergonomikā, kā arī pētniekiem Armandu Šenfeldu un Jāni Mārku, kuri veic pētījumus, izmantojot RTU uzstādīto lielu kustību diapazona robotizēto simulatoru, ar kura palīdzību iespējams veikt gan starpdisciplinārus pētījumus virtuālās realitātes, medicīnas, kustības vadības un citās jomās, arī lidaparātu pilotu un sportistu treniņiem. 

Jau ziņots, ka LSPA speciālisti jaunajā izpētes centrā, izmantojot mūsdienīgas testēšanas ierīces, trenažierus, rehabilitācijas un sporta medicīnas aparatūru, plāno veikt pētījumus, kas vērsti uz cilvēka fiziskās labsajūtas uzlabošanu un organisma spēju pilnveidi. Tāpat tiks pētīta dažādu slodžu ietekme uz cilvēka organismu, skābekļa daudzuma izmaiņu nozīme organisma darba spēju optimālai darbībai, kā arī veikti daudzi citi starpdisciplināri zinātnes pētījumi. 

LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra izveidē ieguldīti 1,2 miljoni eiro, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), valsts budžeta un LSPA finansējumu.

ERAF atbalstītā projekta “Modernizētas LSPA STEM studiju programmas veselības aprūpē” Nr. 8.1.1.0/17/I/013. LSPA līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru parakstīja 2017.gada 10.novembrī.

STEM logo 2

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv