Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LAI SEKMĒTU BADMINTONA TRENERA KVALIFIKĀCIJAS APGUVI, LSPA SADARBOSIES AR LATVIJAS BADMINTONA FEDERĀCIJU
LAI SEKMĒTU BADMINTONA TRENERA KVALIFIKĀCIJAS APGUVI, LSPA SADARBOSIES AR LATVIJAS BADMINTONA FEDERĀCIJU Drukāt
Otrdiena, 20 oktobris 2020 15:02

LBF 202019.oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) noslēgusi sadarbības līgumu ar Latvijas Badmintona federācija (LBF), kas paredz sekmēt profesionālās bakalaura un maģistra studiju programmas “Badmintona vecākais treneris” un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Badmintona treneris” kvalifikācijas apguvi.

Parakstot sadarbības līgumu, LSPA Treneru nodaļas vadītāja, asociētā profesore Antra Gulbe informēja, ka šobrīd Akadēmijā studē četri topošie badmintona treneri - Jekaterina Romanova, Ieva Gailīte, Līga Brence un Amanda Azarova.

“Latvijas Badmintona federācija ir ieinteresēta, lai šīs studentes iegūtu pēc iespējas pilnīgāku un sistematizētu zināšanu kopumu, kāds nepieciešams badmintona treneriem. Mums visiem ir svarīgi, ka jaunie treneri, beidzot augstskolu, ir zināšanām bagātāki par šobrīd strādājošajiem. Mēs esam ieinteresēti, ka pieaug interese potenciāliem studentiem mācīties par badmintona treneri šajā augstskolā,” sadarbības nepieciešamību rezumēja LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Savukārt LSPA rektors, profesors Juris Grants pauda gandarījumu, ka LBF speciālisti tiks iesaistīti akadēmiskajā darbā, daloties savā pieredzē un zināšanās ar topošajiem kolēģiem. "Esmu pārliecināts, ka šis būs veiksmīgs sadarbības turpinājums, kas sniegs iespēju studējošajiem apgūt inovatīvas zināšanas badmintonā."

IMG 3680“Papildinot akadēmiskās zināšanas ar nākotnes darbam pietuvinātu praksi, sporta sabiedrība iegūs labus profesionāļus. Šodien sperts vēl viens solis, lai mūsu studenti strādātu roku rokā ar darba devējiem," norādīja Juris Grants.

Pirms sadarbības līguma parakstīšanas, LBF sazinājās ar Pasaules Badmintona federāciju (BWF), kas devusi piekrišanu LSPA studiju procesā izmantot mācību tiešsaistes materiālus, kas veidoti sadarbībā ar Pasaules Sporta akadēmiju. Saņemta atļauja 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā izmantot “The BWF Shuttle Time University Course” moduli. Turpretī profesionālajā bakalaura studiju programmā varēs izmantot “The BWF Coach Education Level 1” moduli, bet maģistra studiju programmā “The BWF Coach Education Level 2” moduli.

LBF kā pārstāvi un koordinatoru sadarbībai ar LSPA apstiprinājusi Kristapu Pilveri, kurš ir BWF sertificēts eksperts “Shuttle Time” un “BWF Coach Education” programmās. Kristaps Pilveris darbosies kā koordinators programmas apguvei.

“Kā nākamais sadarbības solis būs LSPA akreditācija BWF programmas “The Shuttle Time University Course” zelta vai sudraba līmenī. Šobrīd pasaulē ir tikai 33 augstskolas, tai skaitā 6 Eiropā, kas ieguvušas programmas akreditāciju. Ņemot vērā, ka minēto programmu īstenota sadarbībā ar nacionālo federāciju un BWF speciālistu, LSPA kā pirmā no Eiropas varētu pretendēt uz akreditācijas Zelta sertifikātu,” skaidroja Kristaps Pilveris.

“Badmintonā izstrādātās mācību programmas būtiski atvieglo sadarbību ar skolām, augstskolām, kā arī treneriem un sporta skolotājiem. Programmas ir pārbaudītas jau vairāk nekā 130 valstīs. Tās palīdz starptautiskā līmenī un visiem saprotamā veidā attīstīt badmintonu,” stāstīja Kristaps Pilveris.

Informāciju sagatavoja:
LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, 29546666
sadarbībā ar LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv