Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LATVIJAS RADIO: LSPA VEIKUSI PĒTĪJUMU - CIK DAUDZ KUSTAMIES, CIK LABI GUĻAM UN KĀ IZSKATĀMIES UZ CITU EIROPAS VALSTU FONA
LATVIJAS RADIO: LSPA VEIKUSI PĒTĪJUMU - CIK DAUDZ KUSTAMIES, CIK LABI GUĻAM UN KĀ IZSKATĀMIES UZ CITU EIROPAS VALSTU FONA Drukāt
Ceturtdiena, 08 oktobris 2020 14:55

5f086fa434bd18.oktobrī Latvijas Radio1  zinātnei veltītajā raidījumā "Zināmais nezināmajā", piedalījās LSPA profesore Andra Fernāte un vadošā pētniece Anna Zuša. Iesaistoties Eiropas mēroga projektā par iedzīvotāju fiziskajām aktivitātēm un miega kvalitāti, gūti sākotnējie rezultāti, un tie ļauj izdarīt secinājumus, - cik daudz kustamies, cik labi guļam un kā izskatāmies uz citu Eiropas valstu fona. Un vēl, pavisam nesen durvis vēris Veselības aprūpes sportā izpētes centrs.

LSPA pētnieces radio pastāstīja par fizisko aktivitāšu pētījumu četros Latvijas novados un iespējām veikt tālākus pētījumus sporta zinātnē.

EUPASMOS jeb “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” - tas ir projekts, kurā līdztekus daudzām citām Eiropas valstīm iesaistījusies arī Latvija, konkrēti LSPA. Projekta mērķis - iegūt salīdzināmus, pamatotus un drošus datus par eiropiešu fiziskajām aktivitātēm. Latvijā, aptverot visus reģionus, dati iegūti Kuldīgā, Jelgavā, Madonā, Ludzā un Rīgā, un tālāk plānots turpināt datu padziļinātu apstrādi, lai nonāktu pie galējiem rezultātiem.

Projekta turpinājumā tiks radīta arī speciāla publiski pieejama platforma, kurā varēs iepazīties ar katras valsts datiem. Tie varētu noderēt gan, lai zinātniski pamatoti plānotu politiku fizisko aktivitāšu veicināšanas jomā visā Eiropā, gan rekomendācijām iedzīvotājiem. Tāpēc te liels paldies jāsaka visiem pētījuma dalībniekiem, un Latvijas datu bāze tiek veidota no 370 dalībnieku datiem. Bet pētniecību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā noteikti aizvien labāk būs iespējams attīstīt arī jaunā un modernizētā Veselības aprūpes sportā izpētes centrā.

Tuvākajā laikā gaidāms arī papildinājums ar kognitīviem Vīnes testiem psihofizioloģiskai pārbaudei un citām iekārtām. Akadēmijas pārstāves cer, ka nākotnē šis centrs līdztekus zinātniskai izpētei varētu būt kā platforma arī sportistu sagatavošanai sacensībām un rehabilitācijai. Studējošo atsaucība un interese ir liela, un centrs rada iespēju no augstskolas iziet ar stabilu un kvalitatīvu zināšanu un praktisko iemaņu bāzi.

Zinamais nezinamaja LR1

Informācija:
Latvijas Radio 1 “Zināmais nezināmajā”
Mariona Baltkalne

Erasmus+ sporta programmas sadarbības partnerības projekts “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (590662 EUPASMOSNr. 2017- 3322/001-001)

EUPASMOS logo apvienots

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv