Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA FIZIOTERAPIJAS STUDENTI PIEDALĀS EIROPAS SPORTA NEDĒĻAS PASĀKUMOS
LSPA FIZIOTERAPIJAS STUDENTI PIEDALĀS EIROPAS SPORTA NEDĒĻAS PASĀKUMOS Drukāt
Piektdiena, 25 septembris 2020 13:08

IMG 0952No 23. līdz 30. septembrim Latvijā jau 6. reizi notiek “Eiropas Sporta nedēļa 2020 #BEACTIVE”, kuras mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem. Arī Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija sadarbībā ar LSPA programmas “Fizioterapija” 4. kursa studentiem aktīvi iesaistās Sporta nedēļas pasākumos un 6 aprūpes centros un pansionātos organizē sporta dienas senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, iepazīstinot viņus ar vienkāršiem un efektīviem vingrinājumiem ikdienas fizisko aktivitāšu veikšanai.

Kā norāda LSPA vadošā pētniece un Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas prezidente Aija Kļaviņa: “LSPA 4.kursa fizioterapijas studentiem tā ir lieliska iespēja praktizēt savas zināšanas reālā darbībā, praksē parādot savu radošumu un gūstot pozitīvas domāšanas pieredzi darbā ar sociālo aprūpes centru klientiem. Savukārt pasākuma dalībniekiem tā ir iespēja iepazīties ar veselību veicinošiem ikdienas vingrinājumiem muskuļu aktivizēšanai, līdzsvaram, elpošanai un relaksācijai, saņemot ari fizioterapeitu individuālus ieteikumus.”

Eiropas Sporta nedēļas ietvarā Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi, Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju izdevusi metodisko materiālu “Dzīvo dzīvi kustībā”, kurā apkopoti 24 vienkārši vingrinājumi fiziskām aktivitātēm.

Bukleta mērķis ir sniegt idejas sociālās aprūpes darbiniekiem, kas strādā ar klientiem, kā arī pašiem klientiem. Bukletā iekļautie vingrinājumi ir piemēroti ikvienam, kurš vēlas uzsākt ikdienas fiziskās aktivitātes, bet nezina kā to darīt.

Metodiskā materiāla autori ir fizioterapijas speciālisti Armands Mežinskis, Aija Kļaviņa (LSPA) un Karīna Ostrovska (LSPA).

Lasiet metodisko materiālu “Dzīvo dzīvi kustībā” ŠEIT.

Ar saukli "Dzīvo dzīvi kustībā!" fizioterapijas speciālisti un LSPA studenti viesojas 6 sociālās aprūpes centros: “Cerību ligzda”, “Cerību māja”, “Gaiļezers”, “Jugla”, “Mežciems” un “Lauciene” (Talsu novads). Nedēļas laikā sociālās aprūpes centru un pansionātu iemītniekiem tiek nodrošinātas fizisko aktivitāšu nodarbības,  lai viņus ieinteresētu vairāk fiziski kustēties. Projektā piedalās vairāk nekā 250 aprūpes centru iemītnieki, kā arī 30 sociālie darbinieki un 40 LSPA fizioterapijas studenti.

Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības “Erasmus+” projekta “Eiropas sporta nedēļa” un valsts budžeta līdzekļiem. Ar Latvijas Sporta federāciju padomi noslēgtais līgums Nr. 15.1.2.-20/K15.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas
prezidenti Aiju Kļaviņu, 29203488

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv