Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes ATZĪMĒJOT LSPA 99. GADADIENU, LSPA IESVĒTA JAUNO KAROGU
ATZĪMĒJOT LSPA 99. GADADIENU, LSPA IESVĒTA JAUNO KAROGU Drukāt
Svētdiena, 06 septembris 2020 10:16

IMG 0605 26. septembrī LSPA atzīmē savu 99. pastāvēšanas gadadienu. Atzīmējot šo – Akadēmijai nozīmīgo, notikumu, 4. septembrī, notika svinīga jaunā Akadēmijas karoga iesvētīšana un uzvilkšana karoga mastā. Karogu iesvētīja Rīgas Krusta evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Kārlis Rūdolfs Zikmanis, klātesot LSPA vadībai, akadēmiskajam personālam, studējošo pārstāvjiem un viesiem.

LSPA mastā karogu pacēla LSPA studējošie - trīskārtējais Olimpisko spēļu dalībnieks pludmales volejbolā, Akadēmijas 4. kursā studējošais Aleksandrs Samoilovs, kā arī studējošie ar augstām sekmēm Anete Riekstiņa – topošā trenere kikboksā, rekreācijas speciāliste, Jūlija Fadejeva - topošā peldēšanas trenere, sporta skolotāja, Jekaterina Sidorova – topošā mākslas vingrošanas trenere, vadītāja sporta jomā, Nauris Neimanis - topošais fizioterapeits un Oļegs Ivanovs – topošais sporta vingrošanas treneris, sporta skolotājs.

Ideja par LSPA karoga atjaunošanu radās, gatavojoties LSPA 100. gadadienai, kā arī pilnveidojot Akadēmijas zīmolu, tai skaitā grafisko zīmi (logo). Tas radīja nepieciešamību pārstrādāt iepriekšējā Akadēmijas karoga dizainu.

LSPA rektors, profesors Juris Grants pastāstīja, ka LSPA jaunā karoga pamatu veido LSPA grafiskā zīme un to papildinošs grafiskais elements: “LSPA vairāk nekā 70 gadus darbojās ar līdzšinējo zīmolu un karogu. Tomēr, mainoties sabiedrības izpratnei par sportu un veselīgu dzīves veidu, Akadēmijas zīmola atjaunošana ir bijis likumsakarīgs process, kura pamatā ir redzējums par LSPA kā mūsdienīgu, starptautiski atpazīstamu, labi attīstītu un pārvaldītu Augstskolu.”

Rektors izstāstīja, ka: “LSPA izvērstais nosaukums karogā veido kāpnes pa kurām studenti ienāk Akadēmijā un pakāpeniski sasniedz triumfa virsotni. Līdzīgi kā diskabola metējs ir mirkli pirms diska izmešanas, tāpat arī Akadēmija sagatavo studentus viņu mērķu sasniegšanai.”

Atjaunotais zīmols balstīts uz LSPA pamatvērtībām. Ēkas fasāde un dibināšanas gads simbolizē tradīcijās un stabilas vērtības. Diskabola siluets simboliski attēlo aktīvu, fiziski un garīgi spēcīgu cilvēku klātbūtni Akadēmijā. Grāmata ir universāls mācīšanās un uzkrāto zināšanu simbols, kā stabils Akadēmijas pastāvēšanas pamats.

Ar cieņu atvadoties no iepriekšējo gadu karoga, kurš Akadēmijai bija kalpojis vairākus gadu desmitus, LSPA Senāta priekšsēdētājs Uldis Grāvītis pastāstīja par tā vēsturi un ieceri nodot to gaidāmā LSPA vēstures muzeja glabāšanā.

Jaunais LSPA karogs LSPA mastā plīvos patstāvīgi, līdzās Latvijas un Eiropas Savienības karogiem.

LSPA jau 99 gadus ir vienīgā sporta augstskola Latvijā, kurā zinošu docētāju vadībā, sagatavoti vairāk nekā 12 000 dažādu kvalifikāciju sporta speciālisti darbam Latvijā un ārvalstīs.

Akadēmija nodibināta 1921.gada 6.septembrī kā Latvijas Fiziskās izglītības institūts(LFII). Institūta pirmais vadītājs bija Rumpmuižas skolas skolotājs Mārtiņš Krūze. Studentu izglītošana tika sākta Rīgā, Nikolaja ielā 1 (tagadējā Kr.Valdemāra ielā), kur praktisko nodarbību organizēšanai izmantoja skolu sporta zāles un stadionus.

LSPA savā 98 gadu attīstībā izgājusi vairākus posmus:
· Latvijas Fiziskās izglītības institūts (1921.-1925.);
· Latvijas Tautas universitātes Fiziskās audzināšanas institūts (1925.-1940.);
· Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts (1946.-1992.);
· Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (kopš 1992.gada 10.marta).

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  
29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv