Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PAR AKADĒMISKĀ GADA STUDIJU ORGANIZĒŠANU “COVID-19” IEROBEŽOŠANAI. Aktualizēts 18.08.2020.
PAR AKADĒMISKĀ GADA STUDIJU ORGANIZĒŠANU “COVID-19” IEROBEŽOŠANAI. Aktualizēts 18.08.2020. Drukāt
Svētdiena, 20 septembris 2020 09:20

COVID 19 vizualis LSPA2020./2021. akadēmiskais gads Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) sācies 1. septembrī. Atbilstoši situācijai valstī, kas saistīta ar Covid-19 ierobežošanu, nodarbības visiem 1. kursā studējošajiem, kā arī nepilna laika klātienē un neklātienē studējošajiem notiek klātienē; pārējos kursos studējošie – 2., 3., un 4. kursā, mācās daļēji attālināti. “Nodarbību saraksti”.

Vecākajos kursos klātienē studējošajiem nodarbības notiek daļēji attālināti. LSPA studiju prorektore, profesore Andra Fernāte norāda: “Patlaban cenšamies studiju grafikus sakārtot tā, lai Akadēmijā nepārklātos liels cilvēku daudzums, lai būtu iespēja nepieļaut drūzmēšanos.”

Fernāte ari norāda, ka vecāko kursu studentiem teorijas lekcijas notiek attālināti, izmantojot tādas digitālās platformas, kā LSPA kursu vadības sistēmu - kvs.lspa.lv, arī SkypeWhatsAppZoomYoutubeVimeoWebexDiscord, MS Teams un Google attālinātos rīkus, e-pastus un iekštīklu.

Savukārt praktiskās  nodarbības sporta zinātnes un veselības aprūpes (t.sk. fizioterapijas) programmās, laboratorijas darbi, pārbaudījumi un semināri visiem notiek klātienē, ierodoties akadēmijā.
Arī studējošo prakses tiek organizētas klātienē vai attālināti, ievērojot izvēlētās prakses vietas noteiktās epidemioloģiskos prasības un noteikumus.

“Ārvalstu studenti, tai skaitā "Erasmus" apmaiņas programmā studējošie, no valstīm, no kuram pēc Slimību profilakses un kontroles centra(SPKC) ieteikumiem var iebraukt Latvijā un nav jāievēro 2 nedēļu karantīna, var izmantot iespēju braukt uz Latviju un sākt klātienes studijas LSPA. Turpretī tiem ārvalstu studējošajiem, kuri ierobežojumu dēļ nevar ierasties klātienē, studijas organizēs attālināti,” skaidro Fernāte.

LSPA rektora pienākumu izpildītāja (uz rektora Jura Granta atvaļinājuma laiku), studiju prorektore Andra Fernāte 2020.gada 18.augustā izdevusi LSPA rīkojumu Nr.99 “Par studiju un darba organizāciju “COVID-19” ierobežošanai”, kas studējošajiem nosaka:

1. LSPA organizēt studējošo izglītības procesu klātienē, ievērojot Covid-19 ierobežošanai noteiktos pamatprincipus (informēšana, distancēšanās, higiēna, personas veselības stāvokļa uzraudzība), un  attālināti (daļēji attālinātas studijas) šādā kārtībā:

- Lekcijas organizē attālināti (izņemot 1.kursā, nepilna laika klātienē un neklātienē studējošos, kuriem lekcijas organizē klātienē);

- Semināri, praktiskās nodarbības, laboratorijas darbi, pārbaudījumi – klātienē;

- Prakses organizē klātienē vai attālināti, ievērojot prakses norises vietas noteiktās prasības;

- Ārvalstu studējošajiem, kuri ierobežojumu dēļ nevar ierasties klātienē, studijas tiek organizētas attālināti.

2. Personu veselības stāvokļa uzraudzība:

- Klātienē LSPA nedrīkst atrasties personas ar akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmēm vai persona, kam noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai obligātā izolācija,

- Studējošiem par ierobežojumu ierasties klātienē nekavējoties jāinformē Studiju departamenta vadītājs Ivars Kravalis (e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr.67799522), kurš veic studējošo uzraudzību,

- Ja darbinieks/studējošais ir atgriezies vai šķērsojis valsti, uz kuru SPKC nerekomendē braukt un/vai ir noteikta 14 dienu pašizolācija, tad 14 dienas pēc atgriešanās LSPA telpās ienākt aizliegts. Studējošajam par šādu faktu jāinformē Studiju departamenta vadītājs Ivars Kravalis.

- Darbiniekam un studējošajam, kuram ir apstiprināta Covid-19 saslimšana stingri jāievēro karantīna mājās un LSPA telpās atļauts atgriezties tikai ar ārsta norādījumu (kad ārsts ir noslēdzis darbnespējas lapu).

3. Ja LSPA konstatē inficēšanos vai saslimšanu ar “Covid-19”, SPKC noteicis ierobežojumus, un/vai Rīgas pašvaldība noteikusi obligātos pretepidēmijas pasākumus, tad:

- LSPA studiju process un darba organizācija tiek organizēta pilnībā attālināti līdz turpmākam rīkojumam;

- Par infekcijas faktu LSPA un saņemtajiem SPKC norādījumiem LSPA vadība elektroniski informē darbiniekus un studējošos.

4. LSPA nodrošina “Covid-19” ierobežošanai noteiktos pamatprincipus (informēšana, distancēšanās, higiēna, personas veselības stāvokļa uzraudzība) šādā kārtībā:

 Informēšana: LSPA telpās izvieto brīdinājuma uzrakstus par 2 metru distances ievērošanu, roku un respiratorās higiēnas ievērošanu.

 Distancēšanās:

- LSPA telpās, kurās tas iespējams, jāievēro 2 metru distance,

- LSPA telpās pulcēšanās, neievērojot 2 metru distanci, ir atļauta viena studējošo kursa ietvaros, izvairoties no studējošo kursu savstarpējas sastapšanās,

- personu plūsma LSPA telpās tiek kontrolēta saskaņā ar izvietotajām norādēm (studējošajiem un darbiniekiem ir pienākums tās ievērot), lai novērstu drūzmēšanos pie ieejām/izejām, labierīcībām,

- studējošajiem 5 minūšu laikā pēc nodarbības jāatstāj telpas, un pirms nodarbībām nepulcēties gaiteņos, izvairoties no sastapšanās ar citām studiju grupām,

- studiju grupai attiecīgā LSPA katedra piešķir vienu ģērbtuvi visām praktiskajām nodarbībām, kuras notiek attiecīgās dienas laikā.

 Higiēnas prasības:

- LSPA katedru metodiķi nodrošina katedras pārvaldībā esošo telpu vēdināšanu, ne retāk kā ik pēc 2 stundām uz vismaz 15 minūtēm (piemēram katru starpbrīdi),

- LSPA nodrošina telpu atbilstību epidemioloģiskās drošības prasībām (regulāri veic telpu uzkopšanu, nodrošinot nepieciešamo dezinficēšanu, tīra visas koplietošanas virsmas (piemēram, durvju rokturus, galdu virsmas, krēslu atbalsta virsmas, virsmas tualetēs, ūdens krānus u.c.) saskaņā ar SPKC ieteikumiem un kontrolē to īstenošanu.

5. LSPA strādājošie darbu organizē klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, vadoties no SPKC ieteikumiem un LSPA iekšējos rīkojumos noteiktā.

6. LSPA Bibliotēka studējošajiem un darbiniekiem ir pieejama pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. Bibliotēkas vadītāja organizē bibliotēkas darbu, nodrošinot studējošajiem un docētājiem nepieciešamo resursu pieejamību.

7. Norīkot par atbildīgo personu par Covid-19 ierobežošanai noteikto pamatprincipu (informēšana, distancēšanās, higiēna, personas veselības stāvokļa uzraudzība) un šajā rīkojumā noteikto prasību uzraudzību un koordināciju Studiju departamenta vadītāju Ivaru Kravali.

Rīkojums stājas spēkā no 2020.gada 18.augusta. Ar šo rīkojumu spēku zaudē 2020.gada 9.jūnija rīkojums Nr.67 “Par darba organizāciju pēc ārkārtējās situācijas Covid-19 ierobežošanai”.

Ņemot vērā ka Covid-19 pandēmija un vīrusa izplatīšanas ierobežošanas pasākumi valstī turpinās. Ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu, Valsts kancelejas “Vadlīnijas darba organizācijai, darba samaksai un klientu apkalpošanai valsts pārvaldes institūcijās ārkārtējās situācijas laikā un pēc tās” un Izglītības un zinātnes ministrijas Ieteikumus augstskolām un koledžām piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

OFICIĀLĀ VALSTS INFORMĀCIJA PAR ĀRKĀRTAS SITUĀCIJU #KORONAVĪRUSS – AKTUALITĀTES, IETEIKUMI, STATISTIKA

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv