IZM: BŪTISKĀKĀS IZMAIŅAS AR IZGLĪTĪBU UN SPORTU SAISTĪTĀS NORISĒS NO 10.JŪNIJA Drukāt
Trešdiena, 10 jūnijs 2020 13:50

IZM10. jūnijā Latvijā tiek atcelta ārkārtējā situācija un pakāpeniski mazināti iepriekš noteiktie ierobežojumi. Kaut gan līdz 2020. gada 31. jūlijam nav atļauts mācību process klātienē, tomēr no 10. jūnija darbu ierastajā režīmā varēs sākt pirmsskolas izglītības iestādes.

To paredz šodien, 2020. gada 9. jūnijā, valdībā apstiprinātais noteikumu projekts “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Ņemot vērā sasniegtos rezultātus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā un lai pasargātu sabiedrību no tās atkārtota uzliesmojuma, dažādu ierobežojumu atcelšana notiks pakāpeniski, vienlaikus stingri ievērojot spēkā esošos piesardzības pasākumus. Piesardzības pasākumi ietver prasības roku higiēnai, virsmu dezinfekcijai, koplietojamo virsmu apjoma samazināšanai, arī telpu vēdināšanai. Ja nav iespējams izmantot automātiskās ventilācijas sistēmas, publisko un saimniecisko pakalpojumu sniegšana un pasākumi būs jāplāno ar pārtraukumu ik pēc divām stundām un pārtraukuma laikā jānodrošina telpu vēdināšana vismaz 15 minūtes.

Būtiskākās izmaiņas ar izglītību un sportu saistītās norisēs no 2020. gada 10. jūnija:
• Līdz 2020.gada 31.augustam nometnēs bērnu skaits grupā - ne vairāk kā 30. Vienlaikus var norisināties vairāku grupu aktivitātes, ja to atļauj nometnes iekārtojums un platība;

• Līdz 2020.gada 31.augustam pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmās un pieaugušo nometnēs maksimālais dalībnieku skaits grupā - 50.

• Sporta treniņu un sacensību laikā sportisti un sporta darbinieki var neievērot 2 metru distanci. Šis nosacījums ir attiecināms arī uz amatieru sportu.

• Sporta nodarbībās treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 30 personu, turklāt bez vecuma ierobežojuma. Uz vienu cilvēku jānodrošina ne mazāk kā 4m2 platības. Vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu aktivitātes, ja to atļauj norises vietas kapacitāte.

• Atļauts rīkot sporta sacensības, ievērojot vispārējos pulcēšanās ierobežojumus.

• Ja sporta pasākums notiek iekštelpās, kuru kopējā platība ir mazāka nekā 1000m2, skatītājiem līdz 31.jūlijam pasākumā nav atļauts piedalīties.

• Klātienē atļauti valsts pārbaudījumi, iestājpārbaudījumi, konsultācijas un pēcpārbaudījumi, ņemot vērā jau iepriekš Veselības ministrijas izstrādātos higiēnas, drošības un distancēšanās ieteikumus.

• Klātienē izglītības iestādē var organizēt profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, profesionālās vidējās izglītības un profesionālās augstākās izglītības programmas praktiskās daļas apguvi un pārbaudījumus.

• Jauniešu centru un neformālās izglītības aktivitātes notiek, ievērojot vispārējos pulcēšanās ierobežojumus. Līdz 30. jūnijam - 100 personu iekštelpās, 300 - ārpus telpām.

• Skolu izlaidumu rīkošanā līdz 30. jūnijam jāievēro vispārējie pulcēšanās ierobežojumi – 100 personas iekštelpās un 300 ārpus telpām.

Jāatceras, ka atļautās norises nedrīkst notikt vienlaikus ar citām aktivitātēm vienas izglītības iestādes telpās.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
tālr.:   67047704; 67047893, 67047834

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv