PABEIGTI LSPA GALVENĀS ĒKAS RENOVĀCIJAS DARBI Drukāt
Piektdiena, 07 februāris 2020 10:48

STEM logo 2

Saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) noslēgto līgumu ar Centrālā finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu LSPA galvenās ēkas, Rīgā Brīvības gatvē 333, energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanā, praktiskā ēkas renovācija ir noslēgusies un veicamie ēkas remonta darbi pabeigti.

LSPA attīstības un zinātnes prorektors, profesors Jānis Žīdens norāda, ka renovācijas projekta ietvaros veikts komplekss centrālās ēkas ārējās fasāde remonts: “Esam nosiltinājuši un nokrāsojuši Akadēmijas vēsturiskās ēkas fasādi gan no Brīvības gatves, gan Lizuma ielas puses, gan ēkas iekšpagalmā. Veikta arī ēkas cokola un pamatu siltināšana, izbūvēta jauna nokrišņu novadīšanas sistēma un pabeigta ēkas jumta atjaunošana. Ēkai nomainīti atlikušie koka logi un ieejas durvis. Savukārt uz ēkas jumta uzstādīti saules kolektori siltā ūdens sagatavošanai. Ēka ir kļuvusi siltāka un tās apmeklētājiem patīkamāka. Redzami arī pirmie energoefektivitātes rezultāti - zemāki apkures izmaksu rēķini.”

“Renovācija, kuru veic pilnsabiedrība "VT KUUM", ar kuru parakstīts līgums par darbu veikšanu, būtiski uzlabojusi Augstskolas estētisko izskatu un arī ēkas energoefektivitāti. Pabeigti arī ēkas izgaismošanas darbi, kas veicinājuši sekmīgāku LSPA iekļaušanos pilsētas vidē un līdzējuši Akadēmijai būt pamanāmākai arī diennakts tumšajā laikā”, atzīmē Jānis Žīdens.

Prorektors arī uzsver, ka: “Pēc renovācijas darbu pabeigšanas ieguvēji ir ne tikai studenti un darbinieki, bet ikviens rīdzinieks, jo infrastruktūras sakārtošana uzlabo ne tikai studiju kvalitāti, bet arī paaugstina Augstskolas konkurētspēju Rīgā, Latvijā un starptautiskā līmenī.”

CFLA līgumu, par ERAF atbalstu LSPA ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai, ar Akadēmiju parakstīja 2019.gada 11.februārī. Projekts “Energoefektivitātes paaugstināšana ēkā Brīvības gatvē 333, Rīga” 4.2.1.2/18/I/008.

LSPA projekta īstenošanai pieejamo finansējumu noteicis Ministru kabinets. Tā kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 005 030 Eur, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts 85% jeb 854 275,50 Eur apmērā un valsts budžeta finansējums 15% jeb 150 754,50 Eur.

ERAF atbalsts energoefektivitātes uzlabošanai valsts ēkās paredzēts plānošanas dokumenta – darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" 4.2.1.2. pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās"   ietvaros.

20200424 162652 2

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv