VEIKTI PROJEKTA LĪGUMA GROZĪJUMI Drukāt
Piektdiena, 08 maijs 2020 07:17

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo

Lai precizētu kopējo pieejamo finansējumu projektā “Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” (Nr. 8.2.2.0/18/I/006), izdarīti būtiski projekta  līguma grozījumi. Izmaiņas veiktas, lai no dažādiem atbalsta pasākumiem pāri palikušos līdzekļus novirzītu juridiskā ārpakalpojuma iepirkumam un paplašinātu finansējuma saņēmēja pienākumu apjomu saistībā ar atskaitīšanos par atbalsta pasākumu saņēmušajiem dalībniekiem.

Grozījumi devuši iespēju sākt juridiskā ārpakalpojuma iepirkuma organizēšanu. Minētais iepirkums aptvers trīs Akadēmijā īstenotos, specifiskā atbalsta mērķa,  projektus, ar nolūku stiprināt LSPA juridisko kapacitāti un vienveidīgas juridiskās prakses attīstību augstskolā, īstenotajos Eiropas Savienības projektos.

Pēc līguma grozījumiem, projekta kopējais pieejamais finansējums ir 636 615.39 euro (pirms grozījumiem 642 600 euro), no tiem Eiropas Sociālā fonda finansējums - 541 123.08 euro (pirms grozījumiem 546 210 euro), bet valsts finansējums - 95 492.31 euro (pirms grozījumiem 96 390 euro)

LSPA turpina īstenot arī iesāktos atbalsta pasākumus projektā,  pielāgojoties 2020. gada 12. martā Latvijā izsludinātajam ārkārtas stāvoklim. Aptuveni 40 augstskolas pasniedzēji attālināti apgūst profesionālo angļu valodu, nepārtraucot profesionālo pilnveidi svešvalodā.

Viens no šī projekta pamatuzdevumiem ir jaunu mācībspēku piesaiste augstskolai, kas ietver gan jaunās akadēmiskās paaudzes veidošanu, gan ārvalstu mācībspēku ieguldījumu LSPA studiju procesā. Projekta atskaites periodā darbu augstskolā, kā vieslektori, turpina Aiga Paikena, Gundega Ulme un Einārs Pimenovs. LSPA sākusi apzināt jaunus zinātniskā grāda pretendentus, kuri varētu papildināt augstskolas pasniedzēju rindas.

Marta beigās savu dalību projektā pārtrauca piesaistītais viesprofesors no Lietuvas Sporta universitātesKestutis Matulaitis. Kauņas Basketbola akadēmijas treneris un menedžeris K.Matulaitis darbojās Sporta spēļu katedrā un vadīja studiju kursus “Treniņu teorija un pedagoģiskā pilnveide basketbolā”, “Basketbola pedagoģija un didaktika”, kā arī “Sporta pedagoģiskā pilnveide basketbolā”. Īpašu atbalstu Matulaitis sniedza darbā ar ārvalstu studentiem.

Matulaitis ir sagatavojis arī mācību materiālu “Jaunu basketbolistu optimāla fiziskā un tehniskā sagatavotība” (Optimal physical and tehcnical training of young basketball players), kas papildinās LSPA metodisko materiālu klāstu ar basketbola apguvi saistītos studiju kursos. Tajā iekļauti ieteikumi sportistu atlasei, fizisko darbaspēju attīstīšanai un tehnikas mācīšanai un pilnveidei, ievērojot bērnu un jauniešu sensitīvos periodus attiecīgajo vecumposmā. Mācību materiāls būs pieejams LSPA Sporta nozares bibliotēkas lasītavā, kā arī tiešsaistē - LSPA kursu vadības sistēmā.

Projekts nesis arī ilgtermiņa rezultātus, jo projekta aktivitāšu rezultātā piesaistītais Lietuvas Sporta universitātes pasniedzējs Antanas Skarbalius turpina pedagoģisko procesu jau kā LSPA docētājs, strādājot ar maģistrantūrā studējošajiem kvalifikācijā “Fiziskās sagatavotības treneris”, studiju kursa “Pedagoģiskā pilnveide kvalifikācijā”, ietvaros.

LSPA projektu „Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās LSPA” īsteno no 2018.gada decembra līdz 2022.gada 30.novembrim.

Informāciju sagatavoja:
LSPA ES projektu koordinatore Iveta Birziņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv