LSPA IZVĒRTĒ PIESAISTĪTĀ ĀRVALSTS MĀCĪBSPĒKA IEGULDĪJUMU AUGSTSKOLAS ATTĪSTĪBĀ Drukāt
Trešdiena, 08 aprīlis 2020 12:03

 

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logoNeskatoties uz valstī izsludināto ārkārtas situāciju, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija turpina īstenot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu Nr. 8.2.2.0/18/A/023 “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana “Veselības aprūpe” jomā”.  Augstskola ir pārgājusi uz mācībām tiešsaistē un arī projektā iecerētie atbalsta pasākumi – profesionālās angļu valodas mācības un stažēšanās pie nozares komersantiem - tiek īstenoti attālināti.

Šajā atskaites periodā noslēdzies viens būtisks projekta īstenošanas posms, kas nodrošināja ārvalsts viesprofesoru piesaisti mācību procesā studiju virzienā “Veselības aprūpe”. Viesprofesori papildināja augstskolas akadēmiskā personāla rindas un augstskolas izglītības programmu, ienesot tajā savu unikālo redzējumu par vadīto mācību kursu,  daloties pieredzē un zināšanās par pētāmo priekšmetu, kā arī iepazīstinot ar jaunām mācību metodēm un jaunākajām attīstības tendencēm un inovācijām nozarē.

Marta beigās darbu LSPA beidza  viesprofesore Mišela Anna Grenjēra (Michelle Anne Grenier) no Amerikas Savienotajām Valstīm. Profesore  ir ieguvusi  filozofijas doktora grādu izglītībā un no 2000. gada strādā Ņūhempšīras Universitātē.  Profesore ir viena no vadošajām speciālistēm pasaulē jautājumos par pielāgoto fizisko aktivitāšu izmantošanu un attīstīšanu darbā ar personām ar invaliditāti. Viņa līdzdarbojas profesionālās asociācijās ASV un Eiropā, aktīvi veido zinātniski pētniecisko bāzi pielāgoto fizisko aktivitāšu nozarē, būdama vairāku desmitu zinātnisko publikāciju autore vai līdzautore.

Projekta ietvaros Grenjēra augstskolas studentiem vadīja studiju kursus “Pielāgoto fizisko aktivitāšu teorija un prakse”, “Pielāgoto fizisko aktivitāšu rehabilitācija”, “Pielāgotajie sporta veidi”, “Komplekso pielāgoto fizisko aktivitāšu rehabilitācija” un “Fiziskie vingrinājumi un veselība”.

Viesprofesore arī sagatavojusi metodisko materiālu “Collaborative practices for students with disabilities in education” (Sadarbības prakse audzēkņiem ar invaliditāti izglītībā) un “Collaboration Between Physio/Speech/Occupational Therapists and Physical Education” (Fizisko, logopēdisko un ergo terapeitu sadarbība ar fizisko izglītību), līdzdarbojās pie zinātnisko publikāciju gatavošanas.

Grenjēra projekta laikā veica plašu starptautisku darbību un uzstājās ar  vieslekcijām Lietuvā, Polijā un Spānijā. Profesore tikās ar Latvijas un Baltijas speciālistiem LSPA rīkotajos starptautiskajos semināros par veselības aprūpi iekļaujošajā izglītībā.

LSPA cer, ka  ārvalsts akadēmiskā personāla piesaistīšana augstskolas studējošiem radīja padziļinātu  interesi par studiju jomu, sniedzot iespēju  paplašināt savu  redzesloku par pētāmo nozari, bet nākotnē dos papildu stimulu attīstīt sadarbību pētnieciskajos jautājumos ar Eiropas un ASV augstskolām un zinātniskajiem centriem.

Projekta īstenotāji arī sagaida, ka šis ieguldījums veicinās augstskolas mācību programmas kvalitātes pieaugumu, sekmēs izglītības iestādes konkurētspēju, kā arī nodrošinās plašākas sabiedrības izglītošanu par jautājumiem, kas saistās ar personu ar invaliditāti ingtegrāciju sabiedrībā.

Jau ziņojām, ka šī projekta mērķis ir augstskolas mācībspēka kvalifikācijas celšana un profesionālo iemaņu pilnveidošana atbilstoši augstskolas akadēmiskā personāla attīstības stratēģijai un jaunu mācībspēku piesaiste gan no ārvalstīm, gan doktorantu vidus. Projekta ietvaros LSPA saņems atbalstu divu viesprofesoru un divu doktorantu (vieslektoru) iesaistīšanai mācību procesā. Augstskola projektu plāno īstenot līdz 2022.gada oktobra beigām un šim mērķim paredzēts izlietot 199 023, 60 euro, t.sk. Eiropas Sociālā fonda atbalsts ir 169 170, 06 euro, bet valsts atbalsts – 29 853, 54 euro.

Informāciju sagatavoja:
LSPA ES projektu koordinatore
Iveta Birziņa,   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv