Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes JAU TREŠO NEDĒĻU LSPA STUDIJAS NOTIEK ATTĀLINĀTI
JAU TREŠO NEDĒĻU LSPA STUDIJAS NOTIEK ATTĀLINĀTI Drukāt
Pirmdiena, 30 marts 2020 17:40

Macamies attalinatiLai Valstī ievērotu izsludināto ārkārtas stāvokli un ierobežotu koronavīrusa “Covid-19” izplatību, ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektora Jura Granta rīkojumu, līdz 9. jūnijam atceltas visas LSPA studiju nodarbības klātienē un veikti apmeklētāju ierobežojumi. Šobrīd Akadēmija jau trešo nedēļu studējošajiem nodrošina studiju nodarbības un lekcijas attālināti.

Attālinātais studiju process LSPA notiek vairākās digitālajās platformās, kurās tiek nodrošinātas tiešsaistes nodarbības, kā arī LSPA E-vidē (@lspa.lv), kurā docētāji var nosūtīt studiju un lekciju materiālus, prezentācijas, mājasdarbus un pārbaudes darbus, kā arī citu studijām nepieciešamo informāciju. 

Attālinātajai saziņai un studiju attālinātai norisei LSPA izmanto LSPA kursu vadības sistēmu (kvs.lspa.lv), SkypeWhatsAppZoomYoutubeVimeoWebex, Discordaicinot studentus un darbiniekus regulāri sekot informācijai un norādēm savos LSPA e-pastos, mājaslapā, sociālajos tīklos un WhatsApp grupās.  

LSPA IT speciālisti, kā vienu no visiem pieejamiem attālinātās mācīšanas rīkiem, Augstskolai sagatavojuši Skype saziņu virtuālajās auditorijās , lai tās atbilstu akadēmijas auditorijām, kas norādītas nodarbību sarakstā. Akadēmiskajam personālam un studējošajiem nosūtīta arī informācija un lietošanas pamācība par “virtuālo auditoriju” izmantošanu studiju darba organizēšanai.

Savukārt LSPA studiju prorektore un katedru vadītāji seko studiju organizēšanas procesam un informē IT speciālistus par papildus vajadzībām un nepieciešamo atbalstu, kā arī veic personāla konsultēšanu. 

LSPA prorektore Andra Fernāte norāda, ka studējošajiem tas ir arī ļoti sarežģīts laiks – sportošana mājas apstākļos un pielāgošanās jaunajiem studiju apstākļiem, kad brīžiem ir sajūta, ka informācijas un studiju darba apjoms ir lielāks nekā iepriekš klātienes studijās.

"Daļa no studējošiem jūtās jau pilnībā pielāgojušies jaunajiem apstākļiem, bet ne visi šādu studiju norisi vērtē kā optimālu," atzīmē Fernāte. "Tādēļ pagājušajā nedēļā Studiju Domē ar studējošo pārstāvjiem pārrunājām galvenās problēmas un meklējām risinājumus attālinātā studiju procesa pilnveidei. Arī LSPA docētāji atzinīgi novērtē studējošo aktīvo iesaisti attālinātajās studijās. Mācībspēkus iepriecina pozitīvā saskarsme attālinātajā studiju procesā un studējošo pozitīvais novērtējums, kuri norādījuši, ka tik daudz “Paldies” no studējošajiem iepriekš nav dzirdēts tik īsā laika posmā”.

Arī LSPA Instagram kontā uz jautājumu - Vai studenti ilgojas pēc ierastās studiju gaitas?, atsaucās 147 dalībnieki, no kuriem 93 respondenti atbildēja "Jā - ilgojās" (63%), bet 54 no respondentiem atzina, ka to nedarot (37%). Kā var redzēt, studijām klātienē ir būtisks pārsvars, jo pietrukstot acu kontakta un arī domapmaiņas un konstruktIvas diskusijas.

Šobrīd LSPA bibliotēka apmeklētājiem ir slēgta līdz turpmākam rīkojumam. Studējošie attālināti var izmanot LSPA bibliotēkas nodrošinātās zinātniskās datu bāzes, kā arī turpmāk tiks rasti tehniskie risinājumi to pilnīgākai attālinātai izmantošanai.

LSPA katedru un struktūrvienību vadītāji iespēju robežās ļauj darbiniekiem strādāt attālināti, ievērojot piesardzības pasākumus. Ieplānotās darba sanāksmes, tai skaitā Studiju domi un Senātu, organizē attālinātā veidā vai ievērojot noteikto 2 metru distanci.

Šobrīd LSPA atcelti visi ārvalstu komandējumi un braucieni, savukārt studentiem un darbiniekiem, kuri bijuši ārvalstīs, pēc atgriešanās vismaz 14 dienas liegts ierasties LSPA telpās, stingri ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.

LSPA rektors Juris Grants aicina visu LSPA kolektīvu būt atbildīgiem, ievērot visas piesardzības normas, sekot līdzi savam veselības stāvoklim un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskās vietas, kā arī ievērot Slimības profilakses un kontroles centra ieteikumus, jo saudzējot sevi mēs saudzēsim arī citus.

OFICIĀLĀ VALSTS INFORMĀCIJA PAR ĀRKĀRTAS SITUĀCIJU #KORONAVĪRUSS – AKTUALITĀTES, IETEIKUMI, STATISTIKA

LSPA rektors, profesors Juris Grants 2020.gada 12.martā izdevis rīkojumu Nr. 38 “Par darba režīmu un studiju procesu LSPA ārkārtas situācijā”.

 

WhatsApp Image 2020-03-23 at 16.49.17

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv