Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes KIJEVĀ NOTIKUSI LSPA KOORDINĒTĀ FIZIOTERAPIJAS SKOLA UKRAINAS AUGSTSKOLĀM
KIJEVĀ NOTIKUSI LSPA KOORDINĒTĀ FIZIOTERAPIJAS SKOLA UKRAINAS AUGSTSKOLĀM Drukāt
Ceturtdiena, 05 marts 2020 13:22

REHAB 2020No 24. – 28. februārim Kijevā, Ukrainas Fiziskā izglītības un sporta nacionālajā universitātē (NUUPES) notika   LSPA koordinētā “Erasmus+” projekta “Inovatīva Izglītība Rehabilitācijā -  jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā” (REHAB) Ziemas skola fizioterapijā, kurā piedalījās LSPA fizioterapijas speciālisti Aija Kļaviņa un Mārtiņš Čampa. Nodarbībās piedalījās četru Ukrainas universitāšu maģistrantūrā studējošie un arī fizioterapijas programmu docētāji.

Fizioterapijas skolas laikā Eiropas speciālisti vadīja nodarbības jaunajās fizioterapijas studiju programmās studējošajiem un docētājiem no Ukrainas partneru augstskolām.

Nedēļu ilgušajā nodarbību ciklā Mārtiņš Čampa dalījās pieredzē par novērtēšanas metodēm geriatrijā un pielāgotās fiziskās aktivitātes personām ar redzes traucējumiem. Savukārt, Aija Kļaviņa dalībniekiem stāstīja par starptautiskām fizisko aktivitāšu vadlīnijām un rekomendācijām personām pēc mugurkaula bojājuma, pēc insulta un bērniem ar invaliditāti.

Maija Kangasperko (Somija) vadīja nodarbības par klīnisko domāšanu fizioterapijā un Kržistovs Dudzinskijs (Polija) par klīnisko novērtēšanu ortopēdijā.

Nodarbības par kustību attīstību pirmslaikus dzimušiem zīdaiņiem, kustību traucējumu novērtēšanu un par zinātniskos pierādījumos balstītu fizioterapiju vadīja Vilma Dudoniene (Lietuva), turpretī Endžī Kvoks (Ng Kwok) (Somija), mācīja pielāgojumu principus personu ar invaliditāti iekļaušanai ikdienas fizisko aktivitāšu programmās. Kopā Ziemas skolā piedalījās ap 30 studējošie un ap 20 pasniedzēji no Ukrainas.

REHAB logoZiemas skolu fizioterapijā finansēja no LSPA koordinētā “Erasmus+” akadēmiskās izglītības projekta  “Inovatīva Izglītība Rehabilitācijā -  jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā” (Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine, projekta nr.  598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP), kura kopējais finansējums ir 997 249 euro.

REHAB, kā Eiropas partnerības organizācijas, darbojas LSPA, Somijas Satakuntas Lietišķās zinātnes universitāte, Lietuvas Sportauniversitāte, Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitāte un Eiropas Pielāgoto fizisko aktivitāšu sporta federācija.

No Ukrainas projektā iesaistītas Somijas apgabala Valsts universitāte, Ternopoles Valsts medicīnas universitāte, Ļvovas Valsts fiziskās izglītības universitāte, Nacionālā Fiziskās izglītības un sporta universitāte un Ukrainas Profesionālo standartu birojs veselības aprūpē, kā asociētie partneri līdzdarbojas Ukrainas Veselības ministrija un Ukrainas asociācija cilvēkiem ar invaliditāti.

87868926 2505658816320979 2210821681037967360 o

Informāciju sagatavoja:
Ph.D. Aija Kļaviņa,
LSPA vadošā pētniece, projekta koordinatore,   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209,   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv