Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PRECIZĒTS: ATVĒRTO DURVJU DIENA LSPA NOTIKS 9. MAIJĀ
PRECIZĒTS: ATVĒRTO DURVJU DIENA LSPA NOTIKS 9. MAIJĀ Drukāt
Trešdiena, 11 marts 2020 13:30

Atverto durvju diena 9 maijsPRECIZĒTS NORISES LAIKS. Šogad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas ATVĒRTO DURVJU DIENA notiks sestdien – 9. maijā. Pasākums sāksies pulksten 12.00 un norisināsies 2. stāva Konferenču zālē (216.telpa).

Šajā laikā visi interesenti varēs tikties ar LSPA vadību, Akadēmijas studiju programmu direktoriem, docētājiem un studentiem. Sniegsim informāciju par uzņemšanas prasībām LSPA 2020. gadā, par iestājpārbaudījumu norisi, valsts budžeta vietām, stipendijām, kā arī stāstīsim par studiju iespējām un mācību norises kārtību programmās “Sporta zinātne” un “Fizioterapija”.

Iepazīstināsim arī ar jauno studiju programmu valsts aizsardzības mācības skolotājiem. LSPA plānotajā profesionālā bakalaura studiju programmā “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība” studējošie jau rudenī varēs sākt apgūt zināšanas gan pedagoģijā, gan militārajā jomā. Līdz ar to absolventi vienlaicīgi varēs strādāt gan par valsts aizsardzības mācības skolotājiem, gan sporta skolotājiem un būs tiesīgi darboties ar pirmsskolas vecuma bērniem bērnudārzos un skolēniem interešu izglītības jomā. 

PDF buklets: Pievienojies VAM studiju programmai 

1. un 2. studiju gadā LSPA būs jāapgūst vispārizglītojošie skolotāja kvalifikācijas un informācijas tehnoloģiju studiju kursi, bet 3. un 4. studiju gadā notiks padziļinātāka specializācija tādās kvalifikācijās kā sporta un veselības skolotājs un valsts aizsardzības mācības skolotājs.

Kvalifikācija “Valsts aizsardzības mācības skolotājs” piedāvās gan Latvijas, gan Eiropas kontekstā unikālu studiju saturu. Studiju programmā varēs apgūt militārās pamatprasmes, piemēram, ierindas, ieroču mācība un lauka kaujas iemaņas. Tāpat notiks  valsts aizsardzības mācības metodikas apguve, piemēram, skolotāja profesionālās kompetences attīstība valsts aizsardzības mācības mācīšanā vispārējās vidējās izglītības programmā.  Daļa studiju nodarbību paredzētas Nacionālo bruņoto spēku mācību vietās, tajā skaitā militārajos mācību poligonos.

Kvalifikācijā “Sporta un veselības skolotājs” varēs apgūt veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomu īstenošanai nepieciešamās zināšanas un prasmes. Sporta un veselības skolotāja profesionālās kompetences attīstība īstenosies arī apgūstot veselīga dzīvesveida, drošības un daudzveidīgu fizisko aktivitāšu metodiku, piemēram, āra un piedzīvojumu aktivitāšu, sporta spēļu, vienspēļu, slēpošanas, deju, vingrošanas, vieglatlētikas vingrinājumu un peldēšanas metodiku. Studiju laikā tiks apgūtas arī nometņu organizatora prasmes.

Jau ziņots, ka, sākot ar 2024. gadu, visiem Latvijas vidusskolēniem būs jāapgūst jauns obligātais vispārizglītojošais mācību priekšmets “Valsts aizsardzības mācība”, kas paredz jauniešu valstiskās un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, patriotisko audzināšanu, saliedētības attīstīšanu, kā arī valsts aizsardzības prasmju apgūšanu.

LSPA īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu „LSPA pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana” (Nr.8.2.1.0/18/I/006) , kurā eksperti izstrādā divas jaunas LSPA studiju programmas: profesionālā bakalaura studiju programma “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kā arī 1. līmeņa profesionālā augstākās izglītības studiju programma “Sporta un izglītības darba speciālists”. Abas programmas LSPA licencēs, aprobēs un akreditēs līdz 2022. gada beigām.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv