LSPA IEPAZĪSTINA AR JAUNO STUDIJU PROGRAMMU VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBAS SKOLOTĀJIEM Drukāt
Pirmdiena, 02 marts 2020 17:43

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo26. starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2020”, kas no 28. februāra līdz 1. martam norisinājās Ķīpsalā, Jaunsardzes centrs un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) iepazīstināja ar jauno studiju programmu valsts aizsardzības mācības skolotājiem.

Lai valsts aizsardzības mācības pasniegšanai visās Latvijas skolās sagatavotu atbilstošas kvalifikācijas pedagogus, jau šoruden LSPA plāno uzņemt pirmos studentus jaunā profesionālā bakalaura izglītības studiju programmā “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”. Šo studiju laikā būs iespēja iegūs zināšanas gan pedagoģijā, gan militārajā jomā. Līdz ar to absolventi varēs strādāt gan par valsts aizsardzības mācības skolotājiem, gan sporta skolotājiem, gan arī būs tiesīgi darboties ar pirmsskolas vecuma bērniem bērnudārzos un interešu izglītības jomā. 

PDF buklets: Pievienojies VAM studiju programmai 

Klusti par jaudigako skolotaju

1. un 2. studiju gadā būs jāapgūst vispārizglītojošie skolotāja kvalifikācijas un informācijas tehnoloģiju studiju kursi, bet 3. un 4. studiju gadā notiks padziļinātāka specializācija tādās kvalifikācijās kā sporta un veselības skolotājs un valsts aizsardzības mācības skolotājs.

Kvalifikācija “valsts aizsardzības mācības skolotājs” piedāvās gan Latvijas, gan Eiropas kontekstā unikālu studiju saturu. Studiju programmā varēs apgūt militārās pamatprasmes, piemēram, ierindas, ieroču mācība un lauka kaujas iemaņas. Tāpat notiks  valsts aizsardzības mācības metodikas apguve, piemēram, skolotāja profesionālās kompetences attīstība valsts aizsardzības mācības mācīšanā vispārējās vidējās izglītības programmā.  Daļa studiju nodarbību paredzētas Nacionālo bruņoto spēku mācību vietās, tajā skaitā militārajos mācību poligonos.

Kvalifikācijā “Sporta un veselības skolotājs” varēs apgūt veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomu īstenošanai nepieciešamās zināšanas un prasmes. Sporta un veselības skolotāja profesionālās kompetences attīstība īstenosies arī apgūstot veselīga dzīvesveida, drošības un daudzveidīgu fizisko aktivitāšu metodiku, piemēram, āra un piedzīvojumu aktivitāšu, sporta spēļu, vienspēļu, slēpošanas, deju, vingrošanas, vieglatlētikas vingrinājumu un peldēšanas metodiku. Studiju laikā tiks apgūtas arī nometņu organizatora prasmes.

Jau ziņots, ka, sākot ar 2024. gadu, visiem Latvijas vidusskolēniem būs jāapgūst jauns obligātais vispārizglītojošais mācību priekšmets “valsts aizsardzības mācība”, kas paredz jauniešu valstiskās un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, patriotisko audzināšanu, saliedētības attīstīšanu, kā arī valsts aizsardzības prasmju apgūšanu.

2018. gadā uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts 13 Latvijas skolās. Šobrīd minētais pilotprojekts norisinās 53 Latvijas skolās 10. klašu skolēniem, kā arī 13 skolās pilotprojekts turpinās 11. klašu skolēniem.

Papildu informāciju par studiju programmu valsts aizsardzības mācības skolotājiem varēs iegūt arī LSPA atvērto durvju dienās 24. martā un 9. maijā plkst. 12.00.

LSPA īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu „LSPA pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana” (Nr.8.2.1.0/18/I/006) , kurā eksperti izstrādā divas jaunas LSPA studiju programmas: profesionālā bakalaura studiju programma “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kā arī 1. līmeņa profesionālā augstākās izglītības studiju programma “Sporta un izglītības darba speciālists”. Abas programmas LSPA licencēs, aprobēs un akreditēs līdz 2022. gada beigām.

Vairāk informācijas, sazinoties ar VAM programmas koordinatori Unu Gūtmani,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , +371 26455655

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko
attiecību speciāliste
Katrīna Tiltiņa
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

sadarbībā ar LSPA

 

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv