Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes IZSTĀDĒ "SKOLA 2020" VĒRĀ ŅEMAMA INTERESE PAR LSPA STUDIJU PROGRAMMĀM
IZSTĀDĒ "SKOLA 2020" VĒRĀ ŅEMAMA INTERESE PAR LSPA STUDIJU PROGRAMMĀM Drukāt
Pirmdiena, 02 marts 2020 16:59

Skola 2020 2Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) no 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā ar savu izstāžu stendu piedalījās starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2020”. Trīs dienās LSPA stendu apmeklēja vairāk nekā 400 interesenti, kuri iepazinās ar studiju iespējām Akadēmijā. Apmeklētāji vienlīdz aktīvi interesējās par studiju programmām “Sporta zinātne” un “Fizioterapija”, kā arī iepazināsar jauno studiju programmu valsts aizsardzības mācības skolotājiem.

Izstādē “Skola 2020” LSPA studenti dalījās pieredzē par studiju norisi, interesentiem palīdzēja izvēlēties piemērotāko studiju programmu un kvalifikāciju; informēja par studiju specifiku klātienē un neklātienē.

Apmeklētāji visvairāk LSPA studentus iztaujāja par studiju izmaksām, praktisko sporta nodarbību daudzumu studiju programmās, interesējās arī par stipendiju saņemšanas kārtību un kvalifikāciju prakses nodrošinājumu Augstskolā. Dalībnieki, kuri interesējās par fizioterapijas studijām, īpaši aktīvi centās izzināt studiju programmas priekšrocības salīdzinājumā ar citām augstskolām, uzdodot jautājumu – ar ko LSPA programma ir interesantāka un labāka?

Izglītības izstādē LSPA īpaši aktīvi pieteica iecerēto profesionālā bakalaura studiju programmu “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kurā studējošie jau rudenī varēs sākt apgūt zināšanas gan pedagoģijā, gan militārajā jomā. Līdz ar to absolventi vienlaicīgi varēs strādāt gan par valsts aizsardzības mācības skolotājiem, gan sporta skolotājiem un būs tiesīgi darboties ar pirmsskolas vecuma bērniem bērnudārzos un skolēniem interešu izglītības jomā. 

PDF buklets: Pievienojies VAM studiju programmai 

1. un 2. studiju gadā LSPA būs jāapgūst vispārizglītojošie skolotāja kvalifikācijas un informācijas tehnoloģiju studiju kursi, bet 3. un 4. studiju gadā notiks padziļinātāka specializācija tādās kvalifikācijās kā sporta un veselības skolotājs un valsts aizsardzības mācības skolotājs.

Kvalifikācija “Valsts aizsardzības mācības skolotājs” piedāvās gan Latvijas, gan Eiropas kontekstā unikālu studiju saturu. Studiju programmā varēs apgūt militārās pamatprasmes, piemēram, ierindas, ieroču mācība un lauka kaujas iemaņas. Tāpat notiks  valsts aizsardzības mācības metodikas apguve, piemēram, skolotāja profesionālās kompetences attīstība valsts aizsardzības mācības mācīšanā vispārējās vidējās izglītības programmā.  Daļa studiju nodarbību paredzētas Nacionālo bruņoto spēku mācību vietās, tajā skaitā militārajos mācību poligonos.

Kvalifikācijā “Sporta un veselības skolotājs” varēs apgūt veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomu īstenošanai nepieciešamās zināšanas un prasmes. Sporta un veselības skolotāja profesionālās kompetences attīstība īstenosies arī apgūstot veselīga dzīvesveida, drošības un daudzveidīgu fizisko aktivitāšu metodiku, piemēram, āra un piedzīvojumu aktivitāšu, sporta spēļu, vienspēļu, slēpošanas, deju, vingrošanas, vieglatlētikas vingrinājumu un peldēšanas metodiku. Studiju laikā tiks apgūtas arī nometņu organizatora prasmes.

Jau ziņots, ka, sākot ar 2024. gadu, visiem Latvijas vidusskolēniem būs jāapgūst jauns obligātais vispārizglītojošais mācību priekšmets “Valsts aizsardzības mācība”, kas paredz jauniešu valstiskās un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, patriotisko audzināšanu, saliedētības attīstīšanu, kā arī valsts aizsardzības prasmju apgūšanu.

LSPA īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu „LSPA pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana” (Nr.8.2.1.0/18/I/006) , kurā eksperti izstrādā divas jaunas LSPA studiju programmas: profesionālā bakalaura studiju programma “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kā arī 1. līmeņa profesionālā augstākās izglītības studiju programma “Sporta un izglītības darba speciālists”. Abas programmas LSPA licencēs, aprobēs un akreditēs līdz 2022. gada beigām.

Ķīpsalas izstāžu centrā LSPA bija izveidots jauns - vizuāli inovatīvs, stenda dizains, kas bija labi pamanāms pārējo izglītības iestāžu vidū.

Par darbu izstādē LSPA pateicas Jaunrades projektu koordinatorei Līgai FREIMANEI, Uzņemšanas komisijas atbildīgajai sekretārei, izglītības metodiķei Austrai KURKINAITEI, Jaunsardzes centra
Plānošanas un organizācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciālistei Katrīnai TILTIŅAI un LSPA datortīklu un datorsistēmu administratoram Jānim NICMANIM.

Pateicība arī LSPA studējošajiem: Inetai Ivanovai, Amandai Sorokinai, Martai Kāpiņai, Elvim Kaminskim, Raulam Bārbalim, Karolīnai Fjodorovai, Rolandai Ķīkulei, Paulai Alksnei, Annijai Pauperei, Jonatānam Gurovam, Ojāram Andrim Brokānam, Andrim Skanim, Ğirtam Skanim, Jurim Šinkunam un Jānim Kušneram.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv