DALĪBU PROJEKTĀ UZSĀK JAUNS DOCĒTĀJS UN ZINĀTNISKĀ DOKTORA GRĀDA PRETENDENTS Drukāt
Otrdiena, 04 februāris 2020 15:22

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo

LSPA turpina īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu Nr.8.2.2.0/18/I/006 “Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā”. Tā ietvaros LSPA akadēmiskais personāls uzsāka trešo semestri svešvalodas apguvē, savukārt vieslektoru rindas papildināja jauns doktorants.

No 2020. gada februāra LSPA docētāju kolektīvu papildinājis Einārs Pimenovs, kurš sācis darbu LSPA Smagatlētikas, boksa un cīņas katedrā ar džudo specializācijas studentiem, kā arī piesaistīts Pašaizsardzības studiju kursam. Atbilstoši projekta nosacījumiem, Pimenovs gandrīz divus ar pusi gadus būs piesaistīts Akadēmijai kā mācībspēks. Šajā laikā viņam būs jāizstrādā un jāaizstāv promocijas darbs zinātniskā grāda iegūšanai. Pimenovs būs trešais zinātniskā doktora grāda pretendents šī projekta ietvaros.

LSPA piesaistījusi arī ārvalsts mācībspēku izglītības kvalitātes un daudzveidības nodrošināšanai. Profesors no LietuvasSporta universitātes Antanas Skarbalius pirmā un otrā kursa maģistrantiem – fiziskās sagatavotības treneriem, docē studiju kursu “Profesionālā pilnveide kvalifikācijā”, vadot teorijas sadaļu. Profesora akadēmiskais darbs novērtēts, viņam piedaloties LSPA rīkotajā Starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne un veselības aprūpe sportā 2020”, kā plenārsēdes ziņotājam ar referātu par tēmu “Ārējās un iekšējās slodzes uzraudzība komandu sporta veidos”. Projekta ietvaros piesaistīts arī Lietuvas Sporta universitātes basketbola speciālists, Kauņas Basketbola akadēmijas treneris un menedžeris Kestutis Matulaitis, kurš darbojas LSPA Sporta spēļu katedrā un vada studiju kursus “Treniņu teorija un pedagoģiskā pilnveide basketbolā”, “Basketbola pedagoģija un didaktika”, kā arī “Sporta pedagoģiskā pilnveide basketbolā”. Īpašu atbalstu Kestutis sniedz darbā ar studējošajiem no ārvalstīm.

Projekta pārskata periodā notikušas nelielas izmaiņas piesaistītā finansējuma avota kontekstā. Slēpošanas katedras docētājs Artūrs Litviņuks un Anatanas Skarbalius dalību projektā turpina kā LSPA docētāji par augstskolas finansējumu, bet Kestutis Matulaitis darba tiesiskās saistības pilda par ESF finansējumu.

Pārredzamā nākotnē projektā gaidāmi vairāki LSPA akadēmiskā personāla profesionālās pilnveides pasākumi. Līdzās angļu valodas un līderības prasmju apguvei, šajā studiju gadā iecerēts organizēt 24 docētāju stažēšanos izglītības iestādēs. LSPA veic organizatoriskos priekšdarbus visu projektā paredzēto atbalsta pasākumu nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka LSPA projektu „Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” īsteno no 2018.gada decembra līdz 2022.gada 30.novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 642 600 euro, no kura 546 210 euro ir ESF finansējums, bet 96 390 euro - valsts finansējums.

Informāciju sagatavoja:
LSPA ES projektu koordinatore Iveta Birziņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv