Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ”
NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ” Drukāt
Ceturtdiena, 06 februāris 2020 12:16

IMG 89985. februārī notika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notika starptautiskā zinātniskā konference “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2020”, kurā vairāk nekā 60 sporta zinātnes un veselības aprūpes speciālisti, zinātnieki, augstskolu docētāji un studenti plašāku sabiedrību iepazīstināja ar saviem pētījumiem un gūto pieredzi dažādās sporta jomās, sākot no pedagoģijas un beidzot ar veselības aprūpē un sportā pielietojamajām tehnoloģijām. Kopā tika prezentēti 42 zinātniskie pētījumi.

Atklājot konferenci LSPA rektors profesors Juris Grants atzina, ka Akadēmijai šis studiju gads norit saspringtā, bet vienlaicīgi ļoti interesantā gaisotnē, jo šajā gadā augstskola īsteno 17 dažāda līmeņa projektus ar mērķi stiprināt LSPA akadēmisko, pētniecisko un infrastruktūras kapacitāti, lai sporta nozares darba tirgum sagatavotu atbilstoša līmeņa speciālistus.

“Turpinot LSPA modernizācijas procesus, visi ar nepacietību gaidām jaunā Veselības aprūpes

sportā izpētes centra (VASIC) atklāšanu, kurā, izmantojot modernākās izpētes tehnoloģijas un aparatūru, norisināsies sporta un veselības zinātnes pētniecības darbs,” norādīja Grants.

Dalībniekiem bija arī iespēja apmeklēt topošo VASIC, lai apskatītu šobrīd uzstādīto sporta un veselības aprūpes zinātnisko aparatūru.

Konferences plenārsēdē ar ziņojumu par ārējās un iekšējās slodzes uzraudzību komandu sporta veidos uzstājās Lietuvas Sporta universitātes profesors Antanas Skarbalius.

Savukārt LSPA profesore Andra Fernāte un vadošā pētniece Anna Zuša sniedza ziņojumu par Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” sporta programmas sadarbības partnerības projekta “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (EUPASMOS) iedzīvotāju antropometriskajiem parametriem un fiziskajām aktivitātēm.

Konferences darbs noritēja trīs diskusiju grupās:  

- 409. telpa - „Sporta pedagoģija, psiholoģija, vadība un komunikācija” (vadītāji: asoc. prof. Signe Luika un vadošā pētniece Monta Jakovļeva) – 12 ziņojumi

- 408. telpa - „Fiziskās aktivitātes” (vadītāji: prof. Ilze Avotiņa, prof. Jeļena Solovjova) – 17 ziņojumi

- 400. telpa - „Sporta un veselības medicīniski bioloģiskie un biomehāniskie aspekti” (vadītāja prof. Alvis Paeglītis, prof. Jānis Lanka, doc. Zinta Galeja,) 13 ziņojumi.

Pateicamies konferences organizētājiem - LSPA Zinātnes daļai, jo īpaši tās vadītājai Unai Gūtmanei, par labi noorganizētu konferences darbu, kā arī zinātnes un attīstības prorektoram profesoram Jānim Žīdenam par atbalstu konferences tapšanā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv