Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SKATĀMA AKADĒMIJAS ABSOLVENTU – IZCILĀKO SPORTISTU, FOTO GALERIJA
LSPA SKATĀMA AKADĒMIJAS ABSOLVENTU – IZCILĀKO SPORTISTU, FOTO GALERIJA Drukāt
Ceturtdiena, 20 februāris 2020 18:29

IMG 9122No 4. februāra līdz 6. martam LSPA 2. stāva vestibilā skatāma 2021. gadā gaidāmajai LSPA simtgadei veltīta “Akadēmijas absolventu – izcilāko sportistu, foto galerija”, kurā redzami 24 individuālie un sporta komandu portretējumi. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības un Latvijas Sporta muzeja atbalstu.

LSPA izcilāko absolventu galerijā skatāms: grieķu-romiešu stila cīkstonis, 1936. gada vasaras olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs Edvīns Bietags; leģendārais šķēpa metējs Jānis Lūsis, kurš izcīnījis visu triju kaluma Olimpiskās medaļas – zeltu, sudrabu un bronzu; pirmais neatkarīgās Latvijas olimpiskais čempions, sporta vingrotājs Igors Vihrovs, kurš 2000. gada Olimpiskajās spēlēs Sidnejā izcīnīja zeltu; mūsdienu kamaniņu sporta elitē esošie brāļi Andris un Juris Šici, kā arī Mārtiņš Rubenis.

Īpaši jāizceļ komandu sporta veidu pārstāvji – Rīgas ASK basketbola komanda, kas no 1958. līdz 1960. gadam trīs reizes ir ieguvusi Eiropas valstu čempionu kausu, tās vidū ir trīs trīskārši un divi vienreizēji olimpiskie čempioni, tai skaitā LSPA absolvējušie Cēzars Ozers un Maigonis Valdmanis, 1958.gadā izveidotā leģendārā TTT sieviešu basketbola komanda, kas 17 reizes izcīnīja Eiropas klubu čempionu kausu, kļūstot par izcilāko sieviešu klubu komandu pasaulē, komandā spēlēja un divas olimpiskās zelta medaļas izcīnīja Akadēmiju absolvējusī Uļjana Semjonova, arī Rīgas volejbola klubs “Radiotehniķis” trīs reizes izcīnījis Eiropas klubu čempionu kausu, un tā rindās izauguši četri olimpieši, tai skaitā Staņislavs Lugailo. 1968. gadā uzplaukst hokeja klubs “Rīgas Dinamo” ar LSPA absolventu Helmutu Balderi priekšgalā, trīs no tā laika komandas hokejistiem izcīnīja olimpiskās medaļas.

Akadēmija pateicas LSPA absolventam, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības prezidentam, Olimpiskajam čempionam kanoe airēšanā Ivanam Klementjevam par iniciatīvu un atbalstu izstādes tapšanā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv