Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJAS VALDE APMEKLĒ TOPOŠO LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRU
BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJAS VALDE APMEKLĒ TOPOŠO LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPORTĀ IZPĒTES CENTRU Drukāt
Otrdiena, 25 februāris 2020 20:15

IMG 8922 231. janvārī Baltijas Sporta zinātnes asociācijas gadskārtējā valdes sēdē Baltijas valstu un Polijas sporta augstskolu pārstāvji apmeklēja topošo LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centru, kur iepazinās ar centra laboratorijās plānotajiem pētniecības virzieniem un apskatīja šobrīd uzstādīto sporta un veselības aprūpes zinātnisko aparatūru. Tiek plānots, ka jaunais izpētes centrs savu darbību sāks šā gada rudenī, līdz ar jaunā studiju gada sākumu.

LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra izveidi īsteno, lai stiprinātu Akadēmijas pētniecisko un inovatīvo kapacitāti visās studiju programmās, - attīstot infrastruktūru, uzlabojot Akadēmijas galvenās ēkas telpas, iegādājoties zinātniskās iekārtas, aparatūru, datortehniku, inventāru un iekārtojot modernu studiju un zinātniskās izpētes darba vidi ar mērķi mūsdienu darba tirgum sagatavot atbilstošas kvalifikācijas speciālistus sporta un veselības aprūpes nozarēs.

Centrs tiek attīstīts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu, projektā “Modernizētas LSPA STEM studiju programmas veselības aprūpē” Nr. 8.1.1.0/17/I/013.

Baltijas Sporta zinātnes asociācijas valdes pārstāvji no piecām sporta augstskolām – LSPA, Tartu Universitātes, Lietuvas Sporta universitātes, Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitātes un Lietuvas Vitautas Magnusa universitātes, informēja par augstskolu zinātnisko darbību 2019. gadā un apsprieda mācībspēku un pētnieku zinātniskā darba aktualitātes, jo īpaši publikācijas ar augstu ietekmes (Impact) līmeni.

Valdes sēdes darba gaitā Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitātes Biala Podlaskas filiāles pārstāvis Tomašs Ņižņikovskis informēja par 13. Baltijas Sporta zinātnes konferenci, kas šogad 23. un 24.aprīlī notiks Biala Podlaskā (Polija). 

Tikšanās laikā apspriesta arī starptautiskās doktorantūras studiju programmas “Sporta zinātne” izveides gaita un paveiktais. Doktorantūras studiju programmu attīsta LSPA, Lietuvas Sporta universitāte, Tartu Universitāte un Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitāte ar mērķi paaugstināt sporta zinātnes attīstību Baltijas reģionā un sekmēt ciešāku kontaktu veidošanos starp jaunajiem sporta zinātniekiem. 

Doktorantūras programmas izveidi īsteno ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu projektā "LSPA inovatīva, pētniecībā balstīta starptautiskā starpaugstskolu kopīgā doktora studiju programma «Sporta zinātne»" Nr.8.2.1.0/18/A/020.

Valdes sēdē piedalījās asociācijas prezidents, Tartu Universitātes profesors  Jaks Jurimae un profesaors Mati Pasuke; LSPA rektors profesors  Juris Grants, attīstības un zinātņu prorektors profesors Jānis Žīdens, studiju prorektore profesore Andra Fernāte, asociētās profesores Signe Luika un  Inta Bula-Biteniece, Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane, starptautiskās doktorantūras studiju programmas “Sporta zinātne” koordinatore Daina Arne; Lietuvas Sporta universitātes profesori Arvidas Stasiulis, Aivaras Ratkevičus un Jonas Poderis; Lietuvas Vitautas Magnusa universitātes profesors Kazis Milašius, kā arī Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitātes rektors Andžejs Mastalerzs, profesori Jirži Sadovskis, Monika Gužkovska un Tomašs Ņižņikovskis.

Baltijas sporta zinātnes asociācija apvieno piecas Baltijas reģiona sporta augstskolas - LSPA, Lietuvas Sporta universitāti, Lietuvas Vitautas Magnusa universitāti (iepriekš Lietuvas Pedagoģiskā universitāte) un Tartu universitāti, kā arī Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitāti Polijā (asociācijai pievienojās 2017.gadā). Biedrības mērķis ir sekmēt sporta zinātnes attīstību Baltijas reģionā, kā arī attīstīt labāku sadarbību starp sporta augstskolām Baltijā un kopīgi integrēties Eiropas un pasaules sporta zinātnes apritē.

Baltijas Sporta zinātnes asociācija (Baltic Sport Science Society) dibināta 2009.gadā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv