Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes EDGARS SEVERS: VALDĪBA IESPĒJU PIEŠĶIRT FINANSĒJUMU LSPA MANĒŽAS REMONTAM VARĒTU IZSKATĪT FEBRUĀRĪ
EDGARS SEVERS: VALDĪBA IESPĒJU PIEŠĶIRT FINANSĒJUMU LSPA MANĒŽAS REMONTAM VARĒTU IZSKATĪT FEBRUĀRĪ Drukāt
Piektdiena, 10 janvāris 2020 18:45

IMG 0538 2Z/a LETA. Valdība un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iespēju piešķirt finansējumu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vieglatlētikas manēžas remontam varētu izskatīt nākamā gada februārī, 2019.gada decembrī aģentūrai LETA pastāstīja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

LSPA lūdza parlamenta deputātus atbalstīt finansējuma piešķiršanu akadēmijas vieglatlētikas manēžas remontam. Akadēmijas prorektors Juris Grants sacīja, ka kopumā manēžas izmaksas veidotu 2,85 miljonus eiro, un piedāvāja deputātiem sadalīt piešķiramo finansējumu pa daļām. Pirmais maksājums 69 000 eiro apmērā būtu nepieciešams projektēšanai.

Severs stāstīja, ka LSPA manēža ir lietojama, tomēr bēdīgā stāvoklī. Pēc viņa paustā, ministrija šobrīd apzina sporta būves, kurās nepieciešami ieguldījumi, un arī akadēmijas vieglatlētikas manēžas jautājums esot IZM dienas kārtībā. Viņš neizslēdza iespēju, ka atbalsts 69 000 eiro nākamgad akadēmijai varētu tikt piešķirts, tomēr lēmumu jāpieņem Ministru kabinetam, kas varētu notikt ap nākamā gada februāri.

Vaicāts, vai ministrija ir plānojusi pievērsties LSPA vieglatlētikas manēžai, Severs skaidroja, ka jau iepriekš ministrija piefiksējusi manēžas stāvokli, un tika piefiksēts, ka nepieciešama ēkas rekonstrukcija. Tomēr ministrijai prioritāte bija reģionālās vieglatlētikas manēžas, kas "nav tikai vienai skolai, bet visam reģionam". Pagājušogad Liepājā tika atklāta vieglatlētikas manēža, Valmierā top jauna manēža un šobrīd darbs norit arī pie Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas.

Severs sacīja, ka LSPA manēžā bija paredzēts veikt siltināšanas darbus un sakārtot manēžas ārieni, tomēr, atkārtoti izvērtējot ēkas stāvokli, secināts, ka nepietiks tikai ar ārējās fasādes uzlabošanu, jo bēdīgs stāvoklis ir novērojams arī ēkas iekšpusē. "Nav lietderīgi kārtot āru, nekārtojot iekšu," sacīja Severs, tāpēc ministrija novirzīja manēžas rekonstrukcijai paredzēto finansējumu LSPA galvenās ēkas uzlabošanai.

IZM Sporta departamenta direktors norādīja, ka par šo jautājumu noteikti gaidāmas diskusijas.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputāti otrdien atbalstīja LSPA lūgumu par 2,8 miljonu eiro piešķiršanu akadēmijas vieglatlētikas manēžas remontam.

Apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP) uzsvēra, ka pats ir izbaudījis esošās manēžas "jaukumus" un situāciju esot steidzami jālabo. "Ja atbalstām akadēmiju un rīt neslēdzam, tad manēža ir vajadzīga," sacīja politiķis, piebilstot, ka manēžas esošais stāvoklis ir kauns LSPA un valstij.

Arī LSPA Pašpārvaldes pārstāve norādīja, ka akadēmijā valda "ne tas maigākais" viedoklis par vieglatlētikas manēžu un citiem infrastruktūras objektiem, tomēr manēža pašlaik esot sāpīgākais jautājums studentu vidū, jo tur ir ļoti auksti un esot neatbilstošs segums un inventārs, kā rezultātā nereti studenti gūst traumas.

Akadēmijas prorektors Juris Grants sacīja, ka kopumā manēžas izmaksas veidotu 2,85 miljonus eiro un piedāvāja deputātiem sadalīt piešķiramo finansējumu pa daļām. Pirmais maksājums 69 000 apmērā ir nepieciešams projektēšanai un Riekstiņš pieļāva, ka nākamgad šo summu izdosies pieņemt, jo tā neesot "neceļama" summa. Tāpat apakškomisijas priekšsēdētājs sacīja, ka nākamajos divos gados celtniecības izmaksas kritīs, jo nebūšot tik daudz ko darīt.

Apakškomisijas deputāts Ivans Klementjevs (S) piedāvāja iespēju negaidīt nākamo gadu un iestrādāt šos 69 000 eiro aprobācijas summā, tomēr Riekstiņš uzvēra, ka sākotnēji vēlas šo apspriest ar ministriju, lai nepieņemtu kaut ko, ko pēc tam deputāti nevarēs izpildīt. Politiķis solīja sekot līdzi tam, lai jautājums kustētos uz priekšu, jo ēka izskatā esot "tiešām nožēlojama".

Publicēta: 11.12.2019. Silvija Reinberga, LETA

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv