Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PIE LASĪTĀJIEM NONĀKUSI PIRMĀ LATVIEŠU VALODĀ UZRAKSTĪTĀ GRĀMATA PAR KĀPŠANAS SPORTU
PIE LASĪTĀJIEM NONĀKUSI PIRMĀ LATVIEŠU VALODĀ UZRAKSTĪTĀ GRĀMATA PAR KĀPŠANAS SPORTU Drukāt
Sestdiena, 18 janvāris 2020 15:46

Liepina Vilka 2 Foto Romans Koksarovs f64 2Trešdien - 8.janvārī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika atvēršanas svētki pirmajai latviešu valodā uzrakstītajai grāmatai par kāpšanas sportu “Kāpšanas sports. Teorija un prakse”, kas izdota zīmīgā laikā, jo šogad kāpšanas sports debitēs olimpiskajās spēlēs Tokijā. Grāmatas autores ir LSPA asociētā profesore Inga Liepiņa un kāpšanas sporta treneres Santa Vilka.

Atvēršanas svētkos grāmatu pirmie apskatīja un saņēma kāpšanas sporta entuziasti, Alpīnistu savienības pārstāvji, kā arī LSPA un citu sporta organizāciju vadītāji.

Bez autorēm pasākumā piedalījās LSPA rektors profesors Juris Grants, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents Raimonds Bergmanis, Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezidents Ivans Klementjevs, Latvijas Alpīnistu savienības prezidents Mihails Pietkevičs un apgāda “Jumava” valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

LSPA rektors Juris Grants uzsvēra, ka: “Šobrīd Latvijas sporta un izglītības speciālistu pieprasījums pēc labas literatūras sporta jomā ir nepārprotams, īpaši tas izpaužas nosacīti mazāk pazīstamos un jaunos sporta veidos. Tāpēc ir gandarījums, ka grāmatas autoru pieredze un zināšanas ir apkopotas izdevumā, kas kāpšanas sporta praktiķiem varētu sniegt pozitīvu impulsu sporta veida tālākā attīstīšanā un jaunu meistarības virsotņu sasniegšanā.”

Arī Alpīnistu savienības prezidents Mihails Pietkevičs pauda gandarījumu par uzrakstīto grāmatu, kas sniedz labas zināšanas par sporta veidu: “Abas autores ir apkopojušas un ļoti meistarīgi savijušas grāmatā pašu labāko – Ingas [Liepiņas] milzīgās teorētiskās zināšanas un docētājas pieredzi ar Santas [Vikas] praktiskajām iemaņām un atzīstamo sportistes pieredzi.”

Savukārt abas autores pasākumā atzīmēja, ka grāmatā centušās aprakstīt ne tikai kāpšanas disciplīnas, bet sniegt arī kāpšanas sportistu raksturojumu, iezīmēt sporta veidam piemītošās traumas. Grāmatā apkopoti arī dažādi vingrinājumi tehnikas un fiziskās sagatavotības pilnveidei, kurus izmanot pasaulē labi zināmi kāpēji.

Autores pastāstīja, ka grāmatu var izmanot gan sporta zinātni studējošie, gan kāpšanas sportu praktizējošie treneri, gan pieredzējuši sportisti un citi speciālisti, lai papildinātu zināšanas par dažādām treniņu metodēm, tai skaitā tām, kuras pielieto augstas klases sporta kāpēji.

Izdevumā, balstoties uz sporta zinātnieku pētnieciskajām atziņām, iespējams iepazīties ar kāpšanas sportu un tā disciplīnām, kā arī skatāmi praktiski vingrinājumi sportistu speciālajai fiziskai sagatavotībai kāpšanas tehnikas pilnveidē, tai skaitā iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumi. Atrodama arī informācija par spēlēm un rotaļām pie un uz kāpšanas sienas.

Lasāmi arī padomi par psiholoģisko un taktisko sagatavošanu kāpšanas sportā, par pirkstu un roku teipošanu, kā arī aprakstīti sportistu un treneru ētikas jautājumi.

Grāmatas autore Inga Liepiņa vairāk nekā 20 gadus strādā ar bērniem un jauniešiem, tai skaitā LSPA studentiem, vadot sporta tūrisma un kāpšanas sporta nodarbības, un Santa Vilka darbojas kā jaunatnes centra “Daugmale” kāpšanas sporta trenere , kura ir arī vairākkārtēja Latvijas, Baltijas un Krievijas čempione kāpšanas sportā un alpīnismā, kā arī piedalījusies Eiropas un Pasaules čempionātos.

Grāmatas izdošana notiek saskaņā ar 2018.gadā noslēgto stratēģiskās partnerības līgumu starp LSPA un apgādu “Jumavu” par kopīgu sadarbību sportam veltītu grāmatu radīšanā un izdošanā.

"Kāpšanas sports" nopērkams tirdzniecības tīklā “Jumava” un internetveikalā gramata24.lv.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv