Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SAEIMAS SPORTA APAKŠKOMISIJA ATBALSTA IECERI PAR LSPA VIEGLATLĒTIKAS MANĒŽAS REMONTU
SAEIMAS SPORTA APAKŠKOMISIJA ATBALSTA IECERI PAR LSPA VIEGLATLĒTIKAS MANĒŽAS REMONTU Drukāt
Otrdiena, 17 decembris 2019 14:15

facebookRīga, 10.dec., LETA. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputāti šodien atbalstīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) lūgumu par 2,8 miljonu eiro piešķiršanu akadēmijas vieglatlētikas manēžas remontam.

Apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP) uzsvēra, ka pats ir izbaudījis esošās manēžas "jaukumus" un situāciju esot steidzami jālabo. "Ja atbalstām akadēmiju un rīt neslēdzam, tad manēža ir vajadzīga," sacīja politiķis, piebilstot, ka manēžas esošais stāvoklis ir kauns LSPA un valstij.

Arī LSPA Studējošo pašpārvaldes pārstāve norādīja, ka akadēmijā valda "ne tas maigākais" viedoklis par vieglatlētikas manēžu un citiem infrastruktūras objektiem, tomēr manēža pašlaik esot sāpīgākais jautājums studentu vidū, jo tur ir ļoti auksti un esot neatbilstošs segums un inventārs, kā rezultātā nereti studenti gūst traumas.

Akadēmijas rektors Juris Grants sacīja, ka kopumā manēžas izmaksas veidotu 2,85 miljonus eiro un piedāvāja deputātiem sadalīt piešķiramo finansējumu pa daļām. Pirmais maksājums 69 000 apmērā ir nepieciešams projektēšanai un Riekstiņš pieļāva, ka nākamgad šo summu izdosies pieņemt, jo tā neesot "neceļama" summa. Tāpat apakškomisijas priekšsēdētājs sacīja, ka nākamajos divos gados celtniecības izmaksas kritīs, jo nebūšot tik daudz ko darīt.

Apakškomisijas deputāts Ivans Klementjevs (S) piedāvāja iespēju negaidīt nākamo gadu un iestrādāt šos 69 000 eiro aprobācijas summā, tomēr Riekstiņš uzvēra, ka sākotnēji vēlas šo apspriest ar ministriju, lai nepieņemtu kaut ko, ko pēc tam deputāti nevarēs izpildīt. Politiķis solīja sekot līdzi tam, lai jautājums kustētos uz priekšu, jo ēka izskatā esot "tiešām nožēlojama".

Publicēta: 10.12.2019 10:31, Silvija Reinberga, LETA

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē piedalījās LSPA rektors Juris Grants, studiju prorektore Andra Fernāte, attīstības un zinātnes prorektors Jānis Žīdens, kā arī Studējošo pašpārvaldes pārstāves Marta Kāpiņa un Ieva Romaško.

received 751878495224245 received 587010255409094

 

 

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv