Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes UZ PILNU TERMIŅU AKREDITĒTA LSPA BIBLIOTĒKA
UZ PILNU TERMIŅU AKREDITĒTA LSPA BIBLIOTĒKA Drukāt
Piektdiena, 06 decembris 2019 16:47

IMG 8084LSPA Sporta nozares bibliotēka saņēmusi Latvijas Bibliotēku padomes 27.novembra lēmumu, kas apliecina, ka Akadēmijas bibliotēka ir veiksmīgi izgājusi akreditācijas procesu un tai piešķirta maksimālā termiņa akreditācija - 5 gadi.

2019. gada 15. oktobrī LSPA apmeklēja Bibliotēku akreditācijas komisija, kas vērtēja Augstskolas bibliotēkas atbilstību vietējas nozīmes bibliotēkas statusam. Komisijas eksperti vērtēja LSPA lasītavu, bibliotēkas abonementu un krājumu, kā arī iepazinās ar bibliotēkas darbības stratēģiju, personālu, finansiālo nodrošinājumu, informācijas resursu un krājuma attīstību, informācijas tehnoloģiju un pakalpojumu attīstību, publicitāti, lietotājiem sniegto pakalpojumu pieejamību, bibliotēkas infrastruktūru un tehnisko stāvokli.

Kopumā Bibliotēkas darbs novērtēts pozitīvi. Komisijas eksperti atzīmēja, ka ņemti vērā 2017. gada akreditācijas ieteikumi, izstrādāti un apstiprināti informācijas tehnoloģiju lietošanas noteikumi un pakalpojumi, darbiniekiem nodrošināta profesionālā pilnveide, krājuma komplektēšana notiek regulāri, daudzi darbības procesi ir automatizēti, lietotājiem ir pieejams Starpbibliotēku abonements un attālinātie pakalpojumi, bibliotēkas telpas, to tehniskais stāvoklis un aprīkojums ļauj sniegt atbilstošus bibliotekāros pakalpojumus.

Bibliotēkas akreditācijas gaitā tika norādīts arī uz darba jomām, kurām būtu jāpievērš lielāka uzmanība nākotnē, kas galvenokārt attiecināma uz bibliotēkas krājuma izvērtēšanas procesu.

LSPA Sporta nozares bibliotēkas vadītāja Margarita ZAĻŪKSNE: “Esam ieguldījuši milzīgu darbu gan akreditācijas norisei nepieciešamo dokumentu sakārtošanā, gan infrastruktūras, lasītavas, bibliotēkas fonda un krājuma modernizēšanā. Tagad ar prieku varam teikt, ka esam sekmīgi izgājuši atkārtotu akreditāciju, lai turpinātu attīstīties.”

“Paldies maniem čaklajiem kolēģiem un visiem, kas mūs atbalstīja un palīdzēja sagatavoties atbildīgajam procesam, jo īpaši abiem LSPA prorektoriem – Andrai Fernātei un Jānim Žīdenam.”

LSPA Sporta nozares bibliotēka

Latvijas Bibliotēku padomes izveidotā Bibliotēku akreditācijas komisija veic Latvijas bibliotēku akreditāciju, kuras kārtība ir noteikta Bibliotēku likumā un Ministru kabineta noteikumos Nr.709 "Bibliotēku akreditācijas noteikumi". Latvijas Bibliotēku padome ir apstiprinājusi Bibliotēku akreditācijas komisijas nolikumu un Bibliotēku akreditācijas komisijas sastāvu.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv