Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJAS STUDENTI APGŪST ĀRA AKTIVITĀŠU ORGANIZĒŠANU RUDENS SEZONĀ
REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJAS STUDENTI APGŪST ĀRA AKTIVITĀŠU ORGANIZĒŠANU RUDENS SEZONĀ Drukāt
Pirmdiena, 11 novembris 2019 15:00

20191109 132811Lai papildinātu savas zināšanas un pilnveidotu organizatoriskās prasmes rekreācijas pasākumu organizēšanā, arī šā gada novembrī 49 Rekreācijas kvalifikācijā studējošie kopā ar LSPA docētājiem organizēja un piedalījās āra aktivitāšu pasākumos – ekskursiju dabā un Mārtiņdienas svinībās.

7.novembrī notikušo “Mārtiņdienas jampadraci” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā organizēja Rekreācijas kvalifikācijas 2. kursā studējošie, studiju kursa “Pedagoģiskā pilnveide rekreācijā” ietvaros. Pasākumā piedalījās 23 dalībnieki, kuri veica dažādus radošus, fiziski aktīvus un atjautīgus uzdevumus, pielietojot zināšanas par Mārtiņdienas tradīcijām, kā arī laidās trakulīgos dančos un rotaļās.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki cienājās ar pašu ceptiem pīrādziņiem, pankūkām un siltu tēju, minēja mīklas, radot miesai un garam rekreatīvu atmosfēru.

Savukārt 9. novembrī Rekreācijas kvalifikācijas 4. kursā studējošie, studiju kursa “Ekskursiju organizēšana un gida darbība” ietvaros, rīkoja rudens dabas ekskursija, kurā devās 26 studejošie kopā ar asociēto profesori Ingrīdu Smuko.

Ekskursijas moto bija “Starp rudeni un ziemu, starp Zemgali un Kurzemi". Ekskursijas maršrutā bija 3 dabas objekti: Jūrmalas brīvdabas muzejs, kurā varēja iepazīties ar seno zvejniecības vēsturi. Nākamā pietura bija Engures dabas parks un Ragaciema zivju tirgus. Engures dabas parkā ekskursanti apskatīja savvaļas dzīvniekus un Latvijas brūnās, Hailandes, Šarolē un Herefordas šķirņu govis, kā arī poļu zirgu šķirni - koniku.

Ekskursijas lielā pietura bija “Valguma pasaule”, kurā gaidīja sātīga, uz ugunskura vārīta zupa. Pēc gardajām pusdienām, ekskursijas dalībnieki apskatīja īpašo fotoizstādi, kuras autori ir Jaunzēlandē dzīvojošais fotogrāfs Andris Apse un Latvijā dzīvojošais Andris Eglītis.

Mājupceļā tika apskatīta arī viena no neparastākajām vietām Latvijas ainavā - “Tilts uz nekurieni”, kas tika  būvēts Tukuma-Kuldīgas dzelzceļa būvniecības projekta ietvaros 1940.gadā.  Līdz šim brīdim tilts ir nepabeigts un pamests labības lauka vidū.

Abu pasākumu organizatori saka lielu paldies studentiem par atsaucību, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja administrācijai un darbiniekiem par sadarbību  un LSPA Saimniecības daļai par transporta nodrošinājumu.

Informāciju sagatavoja:
LSPA studējošās Zane Reine, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu un Jesēnija Zatjulepina, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Foto: asoc.prof. Ingrīda Smukā

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv