Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SKOLĒNU UN SENIORU AKTIVITĀTES PILSĒTVIDĒ. STARPTAUTISKU PROJEKTU IETVAROS LSPA PĀRSTĀVJI APMEKLĒ LIETUVAS SPORTA UNIVERSITĀTI
SKOLĒNU UN SENIORU AKTIVITĀTES PILSĒTVIDĒ. STARPTAUTISKU PROJEKTU IETVAROS LSPA PĀRSTĀVJI APMEKLĒ LIETUVAS SPORTA UNIVERSITĀTI Drukāt
Otrdiena, 12 novembris 2019 12:49

72337493 10217061986395839 459295384498339840 oŠoruden 14 LSPA studenti un docētāji apmeklēja Lietuvas Sporta universitāti (LSU) Kauņā, lai piedalītos divu, savstarpēji nesaistītu, starptautisku projektu aktivitātēs, kuru pamatā ir dažādu paaudžu – skolas vecuma bērnu un senioru, fiziski aktīvas un radošas darbošanās veicināšana pilsētvidē.

No 7. līdz 11.oktobrim LSPA pārstāvji devās uz Kauņu, lai piedalītos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu programmas “NordPlus Horizontal” projekta “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mācību vides kustību veicināšana” aktivitātēs.

Divu dienu laikā studenti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Somijas, Islandes un Norvēģijas sporta augstskolām, kā arī projektam piesaistītie docētāji un sporta skolotāji devās uz trīs Kauņas skolām - Jonas un Petro Vileišiai skolu, Kauņas Saules ģimnāziju un Kauņas Aleksandra Puškina ģimnāziju, kurās vērtēja skolas pagalmos pieejamo sporta aprīkojumu un infrastruktūru, kā arī piedalījās sporta stundu norisē. Pēc izglītības iestāžu apmeklējumiem, projekta dalībnieki sastādīja individuālas sporta stundu programmas 40 minūšu un 20 minūšu sporta un fiziskām aktivitātēm, kas bija jāīsteno kopā ar 13 līdz 14 gadus veciem un 16 līdz 17 gadus veciem skolēniem.

LSU apmeklēja LSPA Sporta zinātnes 3. kursā studējošās Amanda BUŠA, ārvalstu studente Jekaterina ZUBENKO no Krievijas un doktorantūrā studējošais Krishnavarapu NAGESWARA no Indijas; piedalījās arī LSPA absolvente, Rīgas Hanzas ģimnāzijas sporta skolotāja Una LIEPIŅA un LSPA Vadības un komunikācijas zinātnes katedras asociētā profesore Ieva RUDZINSKA.

Vizītes laikā studenti prezentēja savu valstu izglītības iestāžu sporta laukumus un tur notiekošās fiziskās aktivitātes. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu studenti stāstīja par savām valstīm, bet Latvijas ārvalstu studenti sniedza ieskatu par fizisko aktivitāšu iespējām Indijas un Krievijas skolu sporta laukumos un skolu starpbrīžos.

(NPHZ-2017/10130, Nordic Baltic Learning Environments for Movement Affordances. 01.09.2017.-30.06.2020.)

Savukārt no 4. līdz 6.novembrim starptautiskās programmas “Erasmus+” pieaugušo izglītības projektā “Trešās paaudzes universitāte”, LSPA docētāji iepazinās ar LSU darbu pieaugušo izglītībā, kas vērstas uz senioru izglītību un apmācību. Akadēmijas docētāji apmeklēja un piedalījās projekta organizētās aktivitātēs, kas saistītas ar vingrošanu, nūjošanu un rekreāciju.

Kā skaidroja LSU “Trešās paaudzes universitātes” valdes locekle Kristīna VISAGURSKIENE: “Senioriem piedāvātajām āra aktivitātēm ir liels apmeklējums. Mēs palīdzam izprast fiziskās aktivitātes nozīmi vecāku cilvēku veselības uzturēšanā. Šādas universitātes ir sociāli atbildīgas, jo tās iesaista mazāk aizsargāto sabiedrības daļu – seniorus, turklāt cilvēki sevi izkustina LSU labāko sporta speciālistu vadībā”.

“Projektā iesaistīsim cilvēkus, kam līdz šim neesam pievērsuši pietiekamu uzmanību - Kauņas apkārtnes seniorus, kuri pārsnieguši 50 gadu vecumu, tādējādi palielinot studenta iespējamā vecuma asi un aptverot plašāku mūžizglītības areālu,” skaidroja VISAGURSKIENE.

“Erasmu+” aktivitātēs piedalījās LSPA Vadības un komunikācijas katedras docētāji: Ieva RUDZINSKA, Iveta BOGE, Monta JAKOVĻEVA, Ludmila MALAHOVA, vieslektore Anastasija ROPA, kā arī Slēpošanas katedras docētāji: Ingrīda SMUKĀ un Kalvis CIEKURS; Smagatlētikas katedras docents Sergejs SAULĪTE, Peldēšanas katedras asociētā profesore Antra GULBE un Anatomijas katedras asociētā viesprofesore Maija DZINTARE.

Projekta ietvaros - 2020.gadā, paredzētas vēl divas pieaugušo izglītotāju darba vērošanas aktivitātes: aprīlī – Portugālē, un oktobrī - Dānijā.

(“Erasmus+” pamatdarbības Nr.1 (KA1) pieaugušo izglītības sektorā “Trešās paaudzes universitāte” darba vērošanas aktivitātes. 01.06.2019 - 31.05.2021.)

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar asoc. prof. Ingrīdu Smuko un Ievu Rudzinsku

Foto: I.Smukā un I.Rudzinska

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv