Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SKATĀMA ABSOLVENTES ILONAS VILKAS FOTO IZSTĀDE
LSPA SKATĀMA ABSOLVENTES ILONAS VILKAS FOTO IZSTĀDE Drukāt
Pirmdiena, 11 novembris 2019 13:54

IMG 7855 2No 11.novembra Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vestibilā pie Konferenču zāles skatāma Akadēmijas absolventes Ilonas Vilkas mākslas foto izstāde "Jūra tiem, kas netiek…". Izstādē skatāmi autores labākie Baltijas jūras foto kolekcijas darbi, kas tapuši pēdējā desmitgadē.

Ilggadējā sporta skolotāja un trenere, arī 1964. gada Akadēmijas absolvente, Ilona Vilka fotogrāfijai pievērsusies salīdzinoši nesen – 2010. gadā.

Ilona Vilka dzimusi 1940. gada 7. aprīlī, Rīgā. Sākoties Otrajam pasaules karam, Ilona kopā ar ģimeni devās bēgļu gaitās. Zaudējot vecākus, Ilona nonāca bērnu namā. Tur viņa sastapa skolotājus, kuri mācīja ne tikai priekšmetus, bet arī izglītoja skolēnus visās dzīves jomās un sagatavoja praktiskai dzīvei. Ar pateicību un bezgalīgu mīlestību viņa piemin savus skolotājus, betīpaši Ādolfu Švānbergu (Jura Alunāna mazdēlu).

Pabeigusi Rīgas 1. vidusskolu (1957.-1960.), pēc tam Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (1960.-1964.). Strādājusi skolās par fizkultūras skolotāju un sporta treneri. 2010. gadā sākusi fotografēt. Pārsvarā jūru, bet arī ziedus un portretus.

2015. gadā Jāņa sētā tika atklāta mākslinieces pirmā fotoizstāde „Jūra”. Dažu gadu laikā Vilka sarīkojusi fotoizstādes Jūrmalas pilsētā muzejā Majoros, starptautiskajās vingrošanas sacensībās “Baltijas aplis”, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Daugavpilī ROTKO mākslas centrā un citās vietās.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv