Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PATRIOTU NEDĒĻĀ LSPA VIESOJAS ZEMESSARDZES 1.RĪGAS BRIGĀDES 13.KĀJNIEKU BATALJONS
PATRIOTU NEDĒĻĀ LSPA VIESOJAS ZEMESSARDZES 1.RĪGAS BRIGĀDES 13.KĀJNIEKU BATALJONS Drukāt
Trešdiena, 13 novembris 2019 16:58

IMG 789813.novembrī, LSPA Patriotu nedēļas ietvaros, Akadēmijā viesojās Zemessardzes (ZS) 1. Rīgas brigādes 13.kājnieku bataljona pārstāvji, kas sniedza informāciju par ZS: iespējām iestāties ZS 13.kājnieku bataljonā un paralēli studijām LSPA apgūt dažādas militārās specialitātes, iegūstot militāro izglītību. Notika arī kaujas ieroču, ekipējuma un tehnikas prezentācija.

Augstskolās studējošie var iestāties ZS virsnieka programmā un, studējot augstskolā, vienlaicīgi iegūt rezerves leitnanta dienesta pakāpi.

ZEMESSARDZES 1. RĪGAS BRIGĀDES 13.KĀJNIEKU BATALJONS.
Informāciju par ZS 13.kājnieku bataljona aktivitātēm var iegūt arī Facebook lapā.

Aicinām Rīgā dzīvojošos un studējošos iedzīvotājus kļūt par zemessargiem 13.kājnieku bataljonā, lai krīzes vai kara gadījumā aizstāvētu savas ģimenes locekļus un tuviniekus, savas mājas un visu savu valsti.

Dienests Zemessardzē katram zemessargam dod iespēju pilnveidot sevi, uzlabot fizisko sagatavotību, aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, iepazīt jaunus cilvēkus, iegūt domubiedrus un dibināt noderīgus sadarbības kontaktus ar citiem zemessargiem. Zemessargi piedalās mācībās ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Dienesta laikā zemessargs par valsts līdzekļiem apgūst dažādas militārās specialitātes, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, sanitāra, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora un citas. Zemessargi apgūst kaujas iemaņas gan pilsētvidē, gan lauku apstākļos, topogrāfiju un orientēšanos, ieroču mācību utt. Par dienesta pienākumu izpildi un dalību mācībās katrs zemessargs saņem kompensāciju – sākot no 36 eiro dienā.

Tā kā dienests Zemessardzē un aizsardzības vajadzības ir ļoti daudzveidīgas, katra zemessarga civilā izglītība un profesionālā pieredze ir noderīga dažādu uzdevumu veikšanai. Tāpēc iestāties Zemessardzē tiek aicināti jebkuru profesiju pārstāvji.

Zemessardzē uzņem 18 – 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz zemessardzes kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājas lapā: www.zs.mil.

Lai iestātos Zemessardzes 13.kājnieku bataljonā, zvaniet vai sūtiet īsziņu uz tālruni 25451299, rakstiet e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

IMG 7877 IMG 7882 IMG 7892 IMG 7900

 

 

 

 

 

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv