Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PIRMO REIZI PIEDALĀS GAISMAS FESTIVĀLĀ «STARO RĪGA»
LSPA PIRMO REIZI PIEDALĀS GAISMAS FESTIVĀLĀ «STARO RĪGA» Drukāt
Piektdiena, 15 novembris 2019 13:05

LSPA Staro Riga InstaML 2019Gaismas festivāla «Staro Rīga» laikā, no 15. līdz 18. novembrim, no plkst. 17.00 līdz 23.00 uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) fasādes skatāma gaismas projekcija “Mūžīgā kustība”. Projekcija ar dažādu sporta veidu attēlojumu simbolizēs attīstību un inovatīvos sasniegumus sporta zinātnē, ko gadsimta garumā vairojusi Akadēmija.

LSPA projekta idejas autori ir rektors Juris Grants, saimniecības direktore Valda Kursa un datortīklu un datorsistēmu administrators Jānis Nicmanis.

“Staro Rīga” norisinās jau divpadsmito reizi. Šogad tā tēma ir“4D” - gaismas mākslas četras dimensijas: laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres.

Šogad festivālā apskatāmi 35 gaismas objekti, kas sadalīti divās programmās. Festivāla pamatprogrammai objekti izvēlēti mākslinieku konkursa kārtībā, bet otru programmu veidojuši “Staro Rīga” sadarbības partneri, tajā iekļauti 12 objekti.

Objektu izvietojums ir gana intensīvs un viegli sasniedzams, pārsvarā lokalizējoties vecpilsētā un Rīgas centrā, taču trīs ne mazāk apskatīšanas vērti festivāla objekti atrodās arī attālāk no pilsētas centrālās daļas – Starptautiskajā lidostā “Rīga”, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un Āgenskalna tirgū.

Notiek arī tradicionālais festivāla “Staro Rīga” skrējiens, kam var pieteikties mājas lapā starorigaskrejiens.lv

“Staro Rīga” norises laikā darbojas informācijas centrs pie “Laimas” pulksteņa, kā arī “App Store” un “Google Play lejupielādējama festivāla mobilā aplikācija. Pilsētvidē darbojas arī īpašas tirdzniecības vietas, kurās var iegādāties siltus dzērienus, uzkodas un gaismas festivālam atbilstošu atribūtiku.

Festivālu organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība kopā ar “Staro Rīga” sadarbības programmas partneriem – Valsts kanceleju, LR Saeimu, Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Rīgā, Valsts izglītības attīstības aģentūru, Rīgas brīvostas pārvaldi, zvērinātu advokātu biroju “Eversheds Sutherland Bitāns”, SIA “Omniva”, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, AS “Latvenergo”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” un “UNTITLED originals”.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv