Uz sākumu Jaunumi Studentiem PIEREDZES STĀSTI: PAR ERASMUS+ APMAIŅAS PROGRAMMU UNGĀRIJAS UN LIETUVAS SPORTA UNIVERSITĀTĒS
PIEREDZES STĀSTI: PAR ERASMUS+ APMAIŅAS PROGRAMMU UNGĀRIJAS UN LIETUVAS SPORTA UNIVERSITĀTĒS Drukāt
Ceturtdiena, 10 oktobris 2019 15:44

3123f6ee-dab9-474f-a546-e7168a477bc5 2Katru gadu LSPA studentiem ir iespēja izmanto Erasmus+ studentu apmaiņas programmas sniegtās iespējas, un mācīties kādā no Akadēmijas partneru augstskolām, kā arī iziet studiju praksi. Savā pieredzē par studijām Ungārijas Fiziskās audzināšanas universitātē un Lietuvas Sporta universitātē dalās 3.kursā studējošās Rolanda ĶĪKULE, Linda FELDMANE un Elizabete BLŪMENTĀLE. Meitenes ārvalstu augstskolās studēja teju pusgadu.

Par pieteikšanos studijām LSPA sadarbības augstskolās meitenes pastāstīja:

- Erasmus+ ir iespēja pilnveidot zināšanas kādā no LSPA sadarbības augstskolām. Studējot bakalaura programmā, līdzdalība apmaiņas programmā iespējama ne vairāk kā divus semestrus. Vispirms, sadarbībā ar Erasmus+ LSPA koordinatoru profesoru Uldi ŠVINKU, izvēlējāmies augstskolu, izskatījām piedāvātās studiju kursu iespējas, pēc tam iesniedzām pieteikumus, motivācijas vēstules un CV angļu valodā. 

- Erasmus+ piešķir stipendiju. Pašiem jāsedz lidmašīnas biļetes, dzīvošanas izmaksas un personīgos tēriņus, bet no pieredzes var teikt, ka ar stipendiju pietiek visam. 

Rolanda par Erasmus apmaiņas programmu saka:

- Ideju par Erasmus+ turēju prātā jau vidusskolas laikā. Zināju, ka studiju laikā vēlos papildināt zināšanas arī studentu apmaiņas programmā. Tā kā LSPA ir sadarbība ar Fiziskās Audzināšanas universitāti Budapeštā, izvēlējos šo augstskolu, jo apmierināja piedāvātie studiju kursi un universitātes atrašanās vieta.  Ungārijā pavadīju superīgus 5 mēnešus.

- Runājot par studiju procesu, tas bija noderīgs, docētāji bija ieinteresēti, priekšmeti tika sasaistīti ar Latviju. Arī vietējie ungāru studenti un citi Erasmus studenti gribēja mūs labāk iepazīt - divas reizes mēnesī Erasmus programmas studenti organizēja starptautiskos vakarus, kur nogaršojām dažādu valstu ēdienus un iepazināmies ar valstu tradīcijām. Sanāca paceļot arī pa Ungāriju un Eiropu kopumā.

- Erasmus ir ļoti noderīga pieredze, jo, esot prom no mājām, kļūsti daudz patstāvīgāks un disciplinētāks, kā arī vairāk iepazīsti pats sevi.

Arī Linda devās apmaiņas programmā uz Budapeštu:

- Man tā bija pieredze, kas paplašināja redzesloku, veicināja komunikāciju un jaunu kontaktu iegūšanu ārvalstīs. Tas, ko un cik daudz iegūsti no apmaiņas programmas, ir atkarīgs no paša cilvēka. Var izvēlas visus studiju priekšmetus, bet tos var arī  samazināt.

- Ar Rolandu daudz laika pavadījām Ungārijas kultūras un dabas iepazīšanā. Vēl tagad smaids sejā no tā, cik daudz piedzīvots un kā mainījusies lietu uztvere.

Savukārt Elizabete izvēlējās pavadīt vienu semestri Kauņā:

- Erasmus ir milzīga pieredze, kuru katram studentam vajadzētu izbaudīt. Pusgada laikā nonācu starp daudziem līdzīgi domājošiem studentiem, kuri alkst citādu studiju pieredzi. Lai arī visi apmeklējām lekcijas un turpinājām studēt, atradās arī laiks izbaudīt lielisko studentu dzīvi.

- Pēdējā brīdī tomēr izvēlējos Erasmus apmaiņas programmā doties uz vietu, kuru biju atzīmējusi kā otro prioritāti - Lietuvas Sporta universitāti, tepat Kauņā. Šķita jocīgi apmaiņas programmā doties uz kaimiņzemi, ja tiek dota plaša izvēle visā Eiropā, bet pusgada laikā ne reizi savu izvēli nenožēloju. Man bija svarīgi no studijām iegūt kvalitatīvas zināšanas, kuras izmantot tālāk, Kauņa to piedāvāja.

- Par visu pārējo? Atrados starp studentiem no visas pasaules. Sanāca ceļot un daudz komunicēt.  Pieredze ir neatsverama un ļoti vērtīga. Noteikti jādzīvo kopmītnēs, kopā ar visiem pārējiem ārvalstu un vietējiem studentiem - citādāk var palaist garām visu jautrību.

Plašāka informācija par Erasmus+ studiju apmaiņas programmu pieejama LSPA mājas lapā sadaļā ERASMUS. Papildus informāciju var iegūt pie programmas koordinatora profesora Ulda Švinka (2.st. 202.kab.)  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  vai pa telefonu 67543422.

2018./2019. akadēmiskajā gadā Erasmus+ mobilitātes ietvaros, 23 LSPA studenti apguva zināšanas astoņu ārvalstu augstskolās un organizācijās.

Informāciju, sadarbībā ar Erasmus+ dalībniecēm, apkopoja
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

IMG-4964

0551764c-b4cf-43f9-ba21-d9a5b98ed937

IMG-5541

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv