Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PROFESORE KĻAVIŅA LĪDZDARBOJAS STARPTAUTISKĀ ADAPTĒTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SIMPOZIJĀ BRAZĪLIJĀ
PROFESORE KĻAVIŅA LĪDZDARBOJAS STARPTAUTISKĀ ADAPTĒTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SIMPOZIJĀ BRAZĪLIJĀ Drukāt
Pirmdiena, 09 septembris 2019 11:46

IMG 20190828 184034LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesore Aija KĻAVIŅA, no 28. līdz 31. augustam, piedalījusies Sanpaulu Komersantu Sociālā centra (Sao Paulo Social Service of Commerce) organizētajā adaptēto fizisko aktivitāšu starptautiskajā simpozijā, kas Brazīlijā notiek jau 21. reizi un pulcē 300 dalībniekus, galvenokārt speciālistus no Sanpaulu, kuri nodrošina virkni sociālos pakalpojumus, tai skaitā fiziskas aktivitātes Sanpaulu iedzīvotājiem.

Profesore Kļaviņa simpozijā vadīja vairākas lekcijas un praktiskas nodarbības par iekļaujošām fiziskām aktivitātēm un veselību veicinošiem fiziskiem vingrinājumiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Starptautiskā līmenī Sanpaulu adaptēto fizisko aktivitāšu simpozijs notiek kopš 2002. gada. Tā galvenais mērķis – sniegt iespēju sporta speciālistiem, pedagogiem, studentiem un augstskolu pasniedzējiem savstarpēji kontaktēties un dalīties pieredzē ar metodēm un sporta darba paņēmieniem, kas pielāgoti cilvēkiem ar invaliditāti vai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Paralēli konferencei, profesore apmeklēja Svētā Karlosa Valsts universitāti (St.Karlos Federal University), kur iepazinās ar Brazīlijas augstākās izglītības sistēmu.

Kā pastāstīja profesore: ”Brazīlijas valsts universitātēs studijas ir augstā līmenī, ar ierobežotu studējošo skaitu, turklāt iegūtais augstākās izglītības diploms ir vērtīgāks nekā privātajās augstskolās iegūtais. Savukārt valsts dotēto skolu sniegtās zināšanas ir zemākā līmenī, nekā privātajās skolā. Tāpēc valsts universitātēs lielākoties mācās privātskolu absolventi.”

“Ceru, ka simpozijā iegūtā pieredze un profesionālie kontakti nākotnē ļaus veikt starpvalstu zinātniskos pētījumus un akadēmiskā personāla apmaiņu,” norādīja Kļaviņa.

IMG 20190829 164722

Informāciju sagatavoja:
LSPA profesore Aija Kļaviņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  
sadarbībā ar sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju Ilzi Āķi-Vīksni

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv