Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SĀK JAUNO STUDIJU GADU!
LSPA SĀK JAUNO STUDIJU GADU! Drukāt
Pirmdiena, 02 septembris 2019 22:50

IMG 7238 3

2. septembrī jau pirms desmitiem no rīta liela rosība bija Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) –jauno studiju gadu sāka bakalaura un maģistra programmu studenti. LSPA kolektīvs īpaši sveica pirmā kursa studentus, organizējot imatrikulētajiem studentiem Herākla svētkus, kas šogad tika ieturēti nacionāli sportiskā garā, ar Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" motīviem.

Pirmajā kursā studējošie savas studiju gaitas uzsāka ar informatīvo kopsapulci. Tai sekoja tradicionālie LSPA Hērakla svētki, kuru galvenais mērķis ir "jauniņo iesvētīšana" un uzņemšana mācību iestādes saimē. Hērakla svētku tradīcija Akadēmijā aizsākās 1982.gadā.

Šogad pasākumu organizēja Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedra, ar īpašu asociētās profesores Ingrīdas Smukās gādību. Svētkusvadīja Latvijas kalnu slēpotājs, topošais sporta treneris un rekreācijas speciālists Dāvis Zvejnieks, Hērakla lomā iejutās 4.kursa students Guntis Kļaviņš kopā ar savām daiļajām eposa “Lāčplēsis” varonēm Laimdotu un Spīdolu - 4.kursā studējošajām Lanu Lāci un Jeseniju Zatjuļepinu.

Klātesošos sveica LSPA rektors, profesors Juris Grants,  kā arī Saeimas deputāts, Olimpiskais čempions kanoe airēšanā Ivans Klementjevs.

Rekreācijas specializācijas studenti, LSPA  1.kursa septiņām grupām sarīkoja dažādus prāta un veiklības pārbaudījumus, kas veicināja studentu savstarpējo sapazīšanos un katras grupas saliedēšanos. Pārbaudījumu starplaikos pirmkursniekiem bija sagatavoti dažādi priekšnesumi.

Vislielākais paldies par Hērakla svētku organizēšanu LSPA Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras docētājiem, jo īpaši pasākuma režisorei Ingrīdai Smukai, docentam Kalvim Ciekuram, asociētajai profesorei Ingai Liepiņai, profesorei Dainai Kraukstai, kā arī rekreācijā studējošajiem Dāvim Strazdiņam, Ancei Fimbauerei , Dāvidam Embrekšam, Emīlam Jānim Nemšem, Vingrošanas katedras asistentei Diānai Rutks arī Rutkis, projektu koordinatorei Līgai Freimanei, IT speciālistam Andrim Skangalim.

Sirsnīgi pateicamies Dailes teātrim un Raivim Vidzim par atbalstu vadītāju tērpu nodrošināšanā, Ievai Romaško par muzikālo priekšnesumu, Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” dejotājiem Elīnai Viļumai un Rūdolfam Daņiļevičam, biedrībai “Exercitus Rigensis”, biedrībai “Altrus”, Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja pārstāvim Igoram Ziemelim un citiem pasākuma atbalstītājiem

Jaunā studiju gada sākumu atzīmēja jaunie bakalaura programmu studenti, kuri nolēmuši savu dzīvi saistīt ar trenera, sporta skolotāja, menedžera, fizioterapeita vai rekreācijas speciālista profesiju.


Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209

FOTO: Inga Daļecka un Ilze Āķe-Vīksne

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv